Hea tervise ja südamega saarlased – olete oodatud doonoripäevadele!
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 21. veebruaril kella 13-18 ning 22. veebruaril kella 10-14 Kuressaare Kultuurikeskuses (Tallinna 6) toimuvatele doonoripäevadele, et kõik abivalmid ja sooja südamega saarlased saaksid teha kõigile abivajajaile hindamatu kingituse.
„Meil on hea meel sellest aastast pea igakuiselt Saaremaal doonoripäeva korraldada, sest saarlased on meid alati sõbralikult ja sooja südamega vastu võtnud ning doonoripäevadel rohkelt heategusid teinud. Suur-suur tänu neile selle eest!“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse tootmisjuht dr Erna Saarniit, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on taas väga oodatud head tegema ning eriliselt oodatud on A positiivse ja negatiivse veregrupi doonorid!“
Viimati oli Verekeskus Kuressaares kuu aega tagasi 15. ja 16. jaanuaril, mil verd loovutas verd 154 doonorit ning verevarud täienesid pea 70 liitri hinnalise verega.
Hakka Sinagi doonoriks
Doonorlus on heategevus, mis ei nõua palju aega ega vaeva ning sellega saaksid hakkama paljud meist. Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd – see on kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest, mis taastub keskmiselt 72 tunni jooksul.
Sinu veri päästab elusid
Annetatud verd kasutatakse iga päev rasketel operatsioonidel, sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ja paljude teiste haiguste puhul. Lisaks on doonorivere toel võimalik teha iga päev paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse kartuses sooritada. Loovutades verd saame olla kindlad, et Eesti haiglate verevarud on piisavad. Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda ka meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie elu.