Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Aita päästa elusid! Verekeskus ootab Keila inimesi doonoripäevale
Aita päästa elusid! Verekeskus ootab Keila inimesi doonoripäevale

Aita päästa elusid! Verekeskus ootab Keila inimesi doonoripäevale

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama reedel, 20. oktoobril kella 10.00-14.00 Keila Tervisekeskuses (Paldiski mnt 17) toimuvale doonoripäevale.

Viimati oli regionaalhaigla verekeskus Keilas 22. septembril, mil doonoripäeva külastas kogunisti 89 inimest, eduka vereloovutusega lõppes külastus 70 doonoril. „Meie verevarud said tõhusa, pea 32 liitrise täienduse, sestap täname kõiki doonorina heategusid teinud Keila inimesi ning loodame, et ka seekord on Keila inimeste aktiivsus suur ning meie verevarud eriti A ja B veregruppide reesusnegatiivse osas täienevad jõudsalt,“ rõhutas verekeskuse tootmisjuht dr Erna Saarniit.

Kes sobib doonoriks? 

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid Verekeskus julgustab verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga