Avaleht Heategevus AITAME AIDATA! Naerata Ometi palub abistada kolme last kasvatavat ja raskes olukorras olevat ema
AITAME AIDATA! Naerata Ometi palub abistada kolme last kasvatavat ja raskes olukorras olevat ema

AITAME AIDATA! Naerata Ometi palub abistada kolme last kasvatavat ja raskes olukorras olevat ema

AITAME AIDATA! Naerata Ometi palub abistada kolme last kasvatavat ja raskes olukorras olevat emaNaerata Ometi käivitas aprillis projekti, abistamaks kolme last kasvatavat üksikema Pärnumaalt. Peres on kasvamas 6-aastane poeg ning 4- ja 9-aastased tütred.

Mõned aastad tagasi hülgas isa oma pere ja pereema jäi laenuga soetatud koju kasvatama kolme last täiesti üksi isa toetuseta.

Tänaseks elatakse peost suhu, olgugi, et ema rügab tööd teha hommikust õhtuni, lootes koolitada lapsi ning kanda kohustust panga ees, mis sai võetud maja soetamiseks. Kuidagi saadakse hakkama …

Laste isa lahkus Eestist ega toeta mingil moel. Kahjuks ei ole pereemal jõudu ja võimalusi teenida nii palju, et soetatud maja elamisväärseks ehitada.

Kodu on vaatamata kesistele võimalustele alati korras ja puhas. Lapsed on hooldatud. Ema ise on väga töökas ja uskumatult positiivne, kui arvestada olukorda, millesse on oma lastega sattunud. Kogu pere sissetuleku moodustabki vaid tema pisike sissetulek.

Pärast seda, kui kooselu lagunes, alustas naine praktiliselt nullist maja sisustamist ning tegi jõudumööda remonti. Ta on tohutult tänulik naabritele ja sugulastele, kes on toetusega õla alla pannud.

Suurimaks mureks on elamu ülemine korrus, mis ei pea sooja ning muudab elamise jäiselt külmaks. Talvel puhub akende vahelt sisse tuul, mis jäätab aknalauad. Sellega pereema kuidagi toime ei tule, aga kõige muu osas loodab tasapisi omal käel toime tulla. Selge see, et olukord on tema jaoks raskesti talutav. “Hetkel leidsime kaks ehitusmeest, kes on nõus õla alla panema ja appi tulema, et ülemise korrusega ühele poole saada,” ütleb pereema. “Projekti eelarve on 3500 eurot,” ütleb pereema masendunult.

Abi küsida on sel vapral naisel raske, seega palume ise kaastundlikelt inimestelt rahalist tuge ning võimalusel tuge ehitusmaterjalide näol.

Aidata saab kahel moel.

Saab teha pangaülekande:
Sampopank 332132960003
SEB 10220101993019
Swedbank 221046387155
Saaja: Naerata Ometi MTÜ
Selgitus: Pärnumaa pere ehitusprojekt
(Kindlasti lisada isikukood, et järgmisel kevadel saada tagasi annetuse tulumaks)

või

SMS-annetus:
Saada SMS numbrile 13013 märksõnaga Naerata p2rnu ja annetad 1,6 eurot;
Saada SMS numbrile 13017 märksõnaga Naerata p2rnu ja annetad 3,2 eurot;

Kampaaniat toetavad Messente.com, Elisa, Tele2 ja EMT, kes ei võta kampaanias teenustasu.

Kommentaarid