Avaleht Heategevus AITAME LAPSED LIIKUMA I Heategevuskampaania „Aitame lapsed liikuma“ raames on enam kui 50 Eesti kooli saanud tasakaaluraja
AITAME LAPSED LIIKUMA I Heategevuskampaania „Aitame lapsed liikuma“ raames on enam kui 50 Eesti kooli saanud tasakaaluraja

AITAME LAPSED LIIKUMA I Heategevuskampaania „Aitame lapsed liikuma“ raames on enam kui 50 Eesti kooli saanud tasakaaluraja

Heategevuskampaania „Aitame lapsed liikuma“ raames on enam kui 50 Eesti kooli saanud koolihoovi või -majja tasakaaluraja ehk slackline’i. Septembri viimastel nädalatel jõuab paigaldusjärg väiksematest asulatest ja linnadest ka suurematesse nagu Tallinn, Tartu ja Narva.

„Soovijate ring täitus vähem kui pooleteise päevaga – väga paljud koolid olid juba varem mõelnud endale tasakaaluraja soetada. Ootus lõbusa ja seltskondliku, liikuma kutsuva ja liikumises hoidva vahendi vastu on ootamatult suur ning vastukaja üdini positiivne,“ märkis tasakaaluradasid paigaldav ja koolitusi korraldav Slackline.ee esindaja Heigo-Elmar Vahesaar.

„Mõnes koolis on lapsed terve paigalduse aja kibelenud ja oodanud rajale pääsemist, nende selja taga sarnase elevusega ka julgemad õpetajad. Selline liikumisviis ja kehaline aktiivsus sobib võrdselt õpilasele ja õpetajale, nii tundi kui ka vahetundi, koolieelikust abituriendini,“ lausus Vahesaar.

Heategevuskampaania „Aitame lapsed liikuma“ korraldavad heategevusfond Aitan Lapsi, Eesti tuntumaid kaubamärke Mesikäpp ja Tartu Ülikooli liikumislabori eestveetav programm Liikuma Kutsuv Kool. Tasakaalurajad koos liikumist toetavate abinööridega paigaldab Slackline.ee septembrikuu jooksul 75 kooli üle Eesti, projekt hõlmab kõiki maakondi. Lisaks korraldatakse kehalise kasvatuse õpetajatele ja huvilistele lühikoolitused. Õpilastele on valminud ka spetsiaalsed õppevideod arendavate harjutustega.

Slackline on puude või postide vahele pingule tõmmatud elastne lint, mille laius on 2,5–5 cm olenevalt tüübist ja otstarbest. See ei ole jäik, vaid liigub tänu venivusele jalge all üles-alla ja kõrvale, võimaldades harjutada tasakaalu hoidmist ja treenida süvalihaseid. Edasijõudnud kasutavad linti hüppamiseks ja akrobaatiliste trikkide tegemiseks.

TASAKAALURAJA ÕPPEVIDEOD ÕPILASTELE!