Avaleht Heategevus Lastefond AITAME ÜHESKOOS! Kõige noorem siirdatud südamega Eesti laps vajab ravikulude katmisel annetajate tuge
AITAME ÜHESKOOS! Kõige noorem siirdatud südamega Eesti laps vajab ravikulude katmisel annetajate tuge

AITAME ÜHESKOOS! Kõige noorem siirdatud südamega Eesti laps vajab ravikulude katmisel annetajate tuge

16-aastasele Pärnu poisile siirdati geenihaiguse tõttu süda. Protseduurijärgselt peab poiss käima sageli ravireisidel ning tarvitama ravimeid, mis osaliselt pole Eesti Haigekassa poolt kompenseeritud. Seega otsustas annetajate toel tulla perele appi TÜ Kliinikumi Lastefond.

Egertil diagnoositi kolm aastat tagasi geenihaigus Danon, millest tingituna algasid lapsel probleemid südamega. Möödunud aasta novembris teostati poisile Helsingi Lastehaiglas südame siirdamine, millega on Egert kõige noorem inimene Eestis, kellele on kunagi südamesiirdamine tehtud.

Pärast protseduuri on eelkõige esimese raviaasta jooksul ravimite kulu suur. Osad Egertile vajalikud ravimid on haigekassa poolt rahaliselt kaetud, kuid mitmeid ravimid on kompensatsioonita. Lisaks tuleb lapsel paaril esimesel aastal käia sageli Helsingis ravivisiitidel ning Tartus raviarsti juures. Lastefond toetab raviarsti soovitusel ka poisi spordiklubis käimist, et Egert saaks treenida ja operatsioonist taastuda.

Ravikulude eest tasumine käib perele üle jõu. Seega toetab Lastefond Egertit iga kuu ravimite ja spordiklubi kuukaardi eest tasumisel ning transpordikulude katmisel Helsingisse ja Tartusse arsti juurde. Lapse toetusvajadus ravikulude katmisel, mida Lastefond annetajate abil toetab, on aasta jooksul kokku kuni 4032 eurot.

Egert on väga positiivne ja rahulik noormees, kes teeb kõik endast oleneva taastumiseks.

Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves ütles, et Egert on teinud läbi rasked operatsioonid ja nüüd on väga oluline panustada taastumisse, et poissi ootaks ees täisväärtuslik elu. “Egert on väga positiivne ja rahulik noormees, kes teeb kõik endast oleneva taastumiseks,” tõi ta välja. “Heade annetajate abil saame aidata peret ravimite ja transpordi kulude katmisel, sest need on vähemalt esimesel paaril aastal ühe keskmise sissetulekuga pere jaoks liiga suured,” nentis Ilves.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga