Avaleht Heategevus ÄRA MINE MÖÖDA! Toidupanga toidukogumispäevad toimuvad täna ja homme
ÄRA MINE MÖÖDA! Toidupanga toidukogumispäevad toimuvad täna ja homme

ÄRA MINE MÖÖDA! Toidupanga toidukogumispäevad toimuvad täna ja homme

Vabatahtlik_foto-nele-hendrikson_v
Foto: Nele Hendrikson

Sellel reedel ja laupäeval – 16. ja 17. oktoobril – on kõigi 14-ne Eestis tegutseva toidupanga vabatahtlikud abilised taas oma piirkonna kauplustes, et pakkuda igaühele võimalus toetada kohalikke vaesuses elavaid lastega peresid.

Kuupäevade valik pole juhuslik: samadele kuupäevadele langevad kaks toidupankade jaoks märgilist tähtpäeva. 16. oktoober on rahvusvaheline toidupäev (World Food Day) ja 17. oktoober rahvusvaheline vaesuse vastu võitlemise päev (International Day for the Eradication of Poverty).

Toidukogumine_foto-nele-hendrikson_v
Foto: Nele Hendrikson

„Nii toidu raiskamise probleem kui vaesus on meie ühiskonnas mõlemad päris valulikud teemad. Inimesed kogevad raskusi üksinda, aga muutus algab üldisest tähelepanust ja märkamisest,“ nendib Toidupanga kommunikatsioonijuht Nele Hendrikson. „Me püüame väikseid märke. Kõnekas on kasvõi näiteks see, et Tallinnas on sellel korral üllatavalt palju ettevõtteid ja organisatsioone oma meeskondadega osalemas. On vanu tegijaid, aga eriti palju on uusi. Debüüdi teevad Sõpruse kino inimesed ja tarmukas MyFitnessi meeskond. Kodanikuühiskonna Sihtkapital ehk KÜSK on Toidupanga aitamise tõsiselt ette võtnud. Esimeste hulgas registreerus taas Briti suursaadik koos oma tiimiga ning nad on endaga kaasa kutsunud ka Briti-Eesti kaubanduskoja inimesed. Samuti pidasid oma lubadust appi tulla vastloodud venekeelse kanali ETV+ hommikuprogrammi saatejuhid. Tõesti, see on tore!“

Foto: Nele Hendrikson
Foto: Nele Hendrikson

Kollektiive, kust Toidupangale appi tullakse, on veelgi. Juba mitmed toidukogumispäevad kaasa teinud Janek Hintsov, kes töötab kinnisvarahooldusfirmas Done, on teinud vabatahtlike meeskondade komplekteerimisel suurepärase töö ja tema abil on saanud mehitatud mitu kauplust. Samuti on oma meeskondadega väljas sellised ettevõtted nagu Begin.ee ja RE/MAX Estonia. Ka kindlustusfirma CompensaLife on oma tiimiga appi tulemas.

Mis, kus ja millal? Punastes põlledes Toidupanga vabatahtlikud jagavad toidukogumispäevade ajal kauplusekülastajatele infot ning võtavad vastu Toidupanga jaoks ostetud toidukauba. Tegutsetakse ajavahemikus kell 12–18, kuigi paaris kaupluses alustatakse veidi varem. Samuti on erisusi päevades (vt nimekiri).

Kokku osaleb 38 kauplust 19 erinevas linnas:

Haapsalu Rannarootsi Selver
Jõgeva Kaubahalli Konsum
Jõhvi Rimi
Kuressaare Rimi – vaid 17. okt
Kuressaare Kihelkonna Säästumarket – vaid 16. okt
Kuressaare Saare Selver – vaid 17. okt
Mustvee Konsum
Narva Prisma – vaid 16. okt
Otepää Konsum
Paide Maksimarket – vaid 17. okt
Põltsamaa Selver
Põlva Selver
Pärnu Kaubamajaka Rimi
Pärnu Maksimarket
Pärnu Ülejõe Selver
Pärnu Suurejõe Selver
Rakvere Krooni Selver
Rakvere Põhjakeskuse Rimi
Rakvere Vaala keskuse Maksimarket
Tallinna Laagri Maksimarket
Tallinna Lasnamäe Prisma
Tallinna Mustika Prisma
Tallinna Rocca al Mare Prisma
Tallinna Raudalu Konsum
Tallinna Ülemiste Rimi
Tallinna Postimaja Rimi – esimest korda ja vaid 16. okt
Tallinna Soo tn Rimi
Tallinna Viimsi Rimi – esimest korda
Tartu Rebase Rimi
Tartu Lõunakeskuse Rimi
Tõrva Kevade pood
Türi Konsum – vaid 17. okt
Valga Rimi
Viljandi Centrumi Selver – vaid 17. okt
Viljandi Maksimarket
Viljandi Uku Keskuse Rimi – vaid 16. okt
Võru Rimi
Võru Vilja Selver – vaid 16. okt

Seega 13 Rimi, ETK 10 poodi ehk 5 Maksimarketit ja 5 Konsumit, 4 Prismat, 1 Säästumarket, 9 Selverit ja Tõrva Kevade pood.

„See on kõige lihtsam viis aidata, sest Toidupank on toidukogumispäevade nädalavahetustel seal, kus saavad kokku inimesed ja toidukaup – poodides. Kõik on mugav ja igaüks saab panustada täpselt nii palju, kui on talle jõukohane,“ kiidab Hendrikson toidukogumispäevade toimimist.

Kõik, kes on valmis Toidupanga tööd püsivalt toetama, saavad seda teha annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades regulaarselt Toidupanga annetustelefonidele:

900 9005 – annetad 2 eurot
900 9010 – annetad 8 eurot

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi ja Swedbanki poolt selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu: toidupangad võtavad kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaega ületavaid ja/või defektsed tooteid, komplekteerivad vabatahtlike abiga toiduabikastid ja jagavad need laiali puudustkannatavatele peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ning jagades toitu neile, kel on sellest puudus.

Toidupank kuulub Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA), Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikku (EAPN Eesti) ning on Fusions[1] projekti liige, mille tegutsemise eesmärgiks on tõhus toidukao vähendamine Euroopas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga