Avaleht Heategevus Carolin Illenzeeri Fondi sünnipäeval koguti Pärnu Rannahotellis annetusi laste toetuseks
Carolin Illenzeeri Fondi sünnipäeval koguti Pärnu Rannahotellis annetusi laste toetuseks

Carolin Illenzeeri Fondi sünnipäeval koguti Pärnu Rannahotellis annetusi laste toetuseks

28. detsembril toimus Pärnu Rannahotelli toetusel Carolin Illenzeeri Fondi sünnipäeva südamlik tähistamine. Meeleolukas oksjon ja külaliste annetused tõid Eesti Kaitseväe teenistuses langenud või vigastatud sõdurite laste haridustee toetuseks ligi 8000 eurot.

Meeleolukas oksjon ja külaliste annetused tõid Eesti Kaitseväe teenistuses langenud või vigastatud sõdurite laste haridustee toetuseks ligi 8000 eurot.

Grete Paia. Foto: Erlend Štaub

Sündmusel lummava etteaste teinud Grete Paial on fondiga pikaajaline suhe. Eriti tugevaks muutus tema soov toetada fondi siis, kui ta käis Liibanonis missioonisõduritele esinemas ja mõistis, millise panuse kaitseväelase annavad meie turvalisuse jaoks. „Nähes, millist tööd teevad kaitseväelased, kuuldes nende lugusid ja tajudes kui keeruline on neil olla kodust eemal, on tekkinud sügav arusaamine nende ohtlikust tööst ning ka sellest kui oluline on see, et lähedaste eest oleks hoolitsetud ka halvimatel päevadel. Sealt on tekkinud ka minu sügav soov omalt poolt panustada. Usun, et olulised on annetused, aga kindlasti on vajalik nende perede märkamine ja väärtustamine ning ka kogukonnatunne, mida fondi sündmused loovad,” ütles lauljatar.

Nähes, millist tööd teevad kaitseväelased, kuuldes nende lugusid ja tajudes kui keeruline on neil olla kodust eemal, on tekkinud sügav arusaamine nende ohtlikust tööst ning ka sellest kui oluline on see, et lähedaste eest oleks hoolitsetud ka halvimatel päevadel.

Foto: Erlend Štaub

Kaunile muusikalemausele lisaks said külalised osad meelelahutustlikust ja hetagevustlikust oksjonist, kus müügile tulid väga erilised esemed. Näiteks pani fondi patroon Alar Karis välja Marje Üksine litograafia „Sügis Kadriorus“, mille tavapäraselt saavad endale kõik presidendi teenistuses töötanud inimesed. Kaitseministeerium annetas oksjonile elektrikitarri, mis on Oleksandr Kornijenko kingitus Eestile läbi minister Hanno Pevkuri. Kingitus oli tänu edastav žest meie ühise abi eest Ukrainale. Kornijenko on Ukraina ülemraada ehk parlamendi esimene asespiiker, kes külastas Eestit 2022. aasta detsembris. Nii nagu on Carolin Illenzeeri Fondi südameasjaks olla olemas vigastatud või langenud kaitseväelaste laste jaoks, siis keskendub ka Kornijenko oma töös peamiselt just noortele.

Foto: Erlend Štaub

Enim köitis oksjonil osalejate meeli osta K9 haubitsale nime panemise võimalus. Seni on sellise au osaliseks saanud vaid kaitseväes töötanud inimesed ja eelmise aasta oksjoni võitja. Tihedas rebimises soetas selle võimaluse sel aastal 1400 euro eest produtsent Priit MikkKokku koguti Pärnu Rannahotellis toimunud oksjoniga 4610 eurot. 

Erlend Štaub perega

Aastal 2004 oli Carolin mõni nädal vana, kui ta nägi esimest korda oma isa, missioonisõdurit Arre Illenzeeri. Kahjuks jäi see ka viimaseks korraks, puhkuselt operatsioonipiirkonda Iraaki naastes Arre langes. Arre sõbrad soovisid pakkuda tüdrukule tulevikuks isa õlga, hakates talle koguma ülikoolihariduse omandamiseks toetust. Hiljem lisandus Carolinile sarnaseid lapsi veelgi ja otsustati hakata toetama ka teisi sama saatusega peresid ning loodi SA Carolin Illenzeeri Fond. 18 aastat tagasi 27. detsembril 2005 sai see ilus algatus alguse.

Carolin Illenzeeri Fond asutajateks on MTÜ Eesti NATO Ühing, MTÜ Reservohvitseride Kogu ja MTÜ OSMTH (kristlikke ohvitsere ühendav organisatsioon).

  • Sünnipäevapidu toetas Pärnu Rannahotell toimumiskoha ja rikkaliku õhtusöögiga, Tori Siidritalu tervitusjookidega, Vins de France Vinorama eriliste veinidega, Tetech sündmuse heli- ja valgustehnikaga ning õhtujuht oli Ardo Kaljuvee. Täname ka kõiki annetajaid, sõpru ning toetajaid, kes sündmuse kordaminekule kaasa aitasid.

Kuidas sina saad aidata? 
Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

900 6705 – 5 eurot
900 6715 – 20 eurot
900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:
SA Carolin Illenzeeri Fond
IBAN: EE687700771001314163