Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad DOONORID, TEID ON VÄGA VAJA! Rakverelased, eriti oodatud on A ja B-reesusnegatiivsete doonorite veri!
DOONORID, TEID ON VÄGA VAJA! Rakverelased, eriti oodatud on A ja B-reesusnegatiivsete doonorite veri!

DOONORID, TEID ON VÄGA VAJA! Rakverelased, eriti oodatud on A ja B-reesusnegatiivsete doonorite veri!

Doonoritelgid RakveresPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama teisipäeval, 14. novembril kella 10-14 Rakvere Kultuurikeskuses toimuvale doonoripäevale. Eriti oodatud on A ja B-reesusnegatiivsete doonorite veri, kuid kutsutakse ka teiste veregruppide doonoreid ja esmaseid vereloovutajaid head tegema.

Doonoriks sobib vähemalt 50 kg kaaluv inimene

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonoritelgid Rakveres

Loovuta verd regulaarselt 

Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Rakvere

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga