Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub Paide inimesi doonoripäevale!
DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub Paide inimesi doonoripäevale!

DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub Paide inimesi doonoripäevale!

VerekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 15. märtsil kella 10.30-15.00 Paide Kultuurikeskuses (Pärnu 18) toimuvale selle aasta esimesele doonoripäevale.

„Oleme taas Eestimaa südamesse tulemas ning ootusärevil järvakatega kohtumisest, sest siinsed doonorid on alati nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke rohkearvuliselt külastanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud. Lisaks on Paide linn omavalitsusena verekeskuse väga hea koostööpartner ning ka Paide linnapea Siret Pihelgas doonorina linnarahvale eeskujuks ,“ rõhutas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus 0, A ja B reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati olime Paide Kultuurikeskuses 18. veebruaril ning siis külastas meie doonoripäeva 87 inimest ning tehti 76 vereannetust, mille abil täienesid meie verevarud üle 34 liitri hinnalise verega. „Loodame südamest, et ka selle märtsikuu doonoripäeva Paide Kultuurikeskuses külastab rohkelt suure südamega järvakaid,“ oli Lomp eelseisva doonoripäeva suhtes optimistlik.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

Kommentaarid