Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub Paide inimesi doonoripäevale!
DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub Paide inimesi doonoripäevale!

DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub Paide inimesi doonoripäevale!

VerekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 18. veebruaril kella 10.30-15.00 Paide Kultuurikeskuses (Pärnu 18) toimuvale selle aasta esimesele doonoripäevale.

„Oleme taas Eestimaa südamesse tulemas ning oleme ootusärevad järvakatega kohtumisest, sest siinsed doonorid on alati nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke rohkearvuliselt külastanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud. Lisaks on Paide linn omavalitsusena verekeskuse väga hea koostööpartner ning ka Paide linnapea Siret Pihelgas on doonorina verd loovutanud, lubadusega seda ka edaspidi teha ,“ rõhutas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Viimati olime Paide Kultuurikeskuses 14. jaanuaril ning siis külastas meie doonoripäeva 92 inimest ning tehti 83 vereannetust, mille abil täienesid meie verevarud üle 37 liitri hinnalise verega. „Loodame südamest, et ka selle aasta teist doonoripäeva Paide Kultuurikeskuses külastab rohkelt suure südamega järvakaid,“ oli Lomp eelseisva doonoripäeva suhtes optimistlik.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga