Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub rakverelasi doonoripäevale!
DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub rakverelasi doonoripäevale!

DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub rakverelasi doonoripäevale!

VerekeskusverekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab ka uuel aastal nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama naistepäeval, 8. märtsil kella 10.00-14.30 Rakvere Kultuurikeskuses (Kreutzwaldi 2) toimuvale doonoripäevale.

„Verekeskus tuleb ka märtsis Rakverre, et kõik virumaalased saaksid endale sobilikul ajal võimalikult väikse ajakuluga verd loovutada. Siinsed doonorid on selline tore ja ühtehoidev arvukas kogukond, kes igal korral on nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke heatujuliselt väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud, tõestades, et viru veri ei värise.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Kui me 16. veebruaril Rakveres käisime siis külastas meie doonoripäeva täpselt 100 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 88 doonoril ning doonorite perega liitus 3 esmadoonorit. „Meie verevarud said tõhusa täienduse  – Rakverest lahkusime ligi 40 liitri hinnalise nestega. Loodame südamest, et seekord on rakverelaste aktiivsus sama suur ning meie verevarud täienevad jõudsalt,“ lisab Ülo Lomp

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga