Avaleht Heategevus Doonoritelgid ootavad inimesi verd annetama
Doonoritelgid ootavad inimesi verd annetama

Doonoritelgid ootavad inimesi verd annetama

Foto: Pixabay

Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid ootavad virumaalasi verd loovutama Rakvere linna kaunil keskväljakul 18. ja 19. juunil kella 12−18. Heategudest pungil telkides aitab meeleolu üleval hoida pelikan Dona ning toimuvad toredad loosimised. Peaauhinnaks kõigi Rakvere vereloovutajate vahel on Tallinkilt reis neljale Stockholmi ning päevakruiis kahele Helsingi.

Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht ning doonoritelkide projekti ellukutsuja Ülo Lomp sõnul on doonoritelkide 12. töösuvi hoo sisse saanud. „See arv räägib ise enda eest, et oleme ellu kutsunud väärt ettevõtmise, mis on ka doonorite poolt hästi vastu võetud ning tekkinud on ilus traditsioon. Telgid on teinud doonorluse nähtavamaks, ehk teisisõnu on verekeskus tulnud inimeste sekka. See on väga oluline noorte jaoks, kel seni veel vereloovutuskogemus puudub, samas teeb rõõmu, et ka püsidoonorid külastavad telke meelsasti,” rääkis Lomp.

Ettevõtmine on doonorite poolt hästi vastu võetud ning tekkinud on ilus traditsioon.

Ülo Lombi väitel on virumaalaste seas nii doonorlus kui ka doonoritelgid väga populaarsed, sest: „Viru veri ju teadupärast ei värise ning siinsed inimesed on seda korduvalt tõestanud.“ Mullusel kuuel telgipäeval Rakveres külastas telke kokku 819 inimest, kellest 717 jõudis eduka vereloovutuseni, doonorite perega liitus 102 esmadoonorit. Kogusime 323 liitrit hinnalist verd. „Usume, et tänavune kahepäevane telgituur Rakveres kulgeb samuti väga edukalt!“ on doonorluse arendusjuht optimistlik.

Ka tänavu tuuritavad doonoritelgid egiidi all „Ka doonor on riigikaitsja!“ mööda Eestit mai lõpust septembri keskpaigani, peatudes üheksas Eesti linnas: Tallinnas, Keilas, Raplas, Paides, Haapsalus, Rakveres, Pärnus, Tartus ning Viljandis. Telgituur kestab 20 päeva. Doonoritelkide tuuri avalöök oli 22. ja 23. mail Pärnus, kus kahe päevaga külastas rõõmsaid kollaseid telke suisa 303 pärnakat, kes tegid 238 vereloovutust, esmaseid doonoreid saadi juurde 53. Edasi olid telgid 5. ja 6. juunil Tallinnas, kus oli rekordarv doonoreid – 313 külastus, 261 vereloovutust ning 73 esmadoonorit. Pärast Rakvere jõuavad telgid Keilasse, Paidesse, Viljandisse, Raplasse, Haapsallu ja Tartusse ning telgisuvi lõppeb 12. ja 13. septembril taas Pärnus.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu koostööle Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Kaitseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga