1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Lastefond
  4. Downi sündroomiga tüdruk saab annetajate toel jätkata ratsutamisteraapiaga
Downi sündroomiga tüdruk saab annetajate toel jätkata ratsutamisteraapiaga

Downi sündroomiga tüdruk saab annetajate toel jätkata ratsutamisteraapiaga

12-aastane kaasasündinud Downi sündroomi ja südamerikkega Tallinna tüdruk Keira on saanud Lastefondi annetajate abiga käia möödunud aasta algusest peale hipoteraapias. Kuna ratsutamisteraapia on lapsele väga hästi mõjunud, palus pere toetuse jätkumist.

Keira on Downi sündroomiga tüdruk, kel on kaasasündinud südamerike vasaku vatsakese puudulikkusega. Südamerikke tõttu esineb tüdrukul ka kopsuhüpertensioon (haigusseisund, mida iseloomustab vererõhu kõrgenemine kopsu veresoonkonnas), noorte artriit, kusepõie funktsiooni häire, kuulmislangus ja nägemisteravuse langus. Tingituna Downi sündroomist on Keiral madal vererõhk ja motoorne kohmakus. Eelnevalt kirjeldatu põhjustab erinevate funktsioonide häireid, mistõttu on lapsel suurem vajadus igapäevaseks kõrvalabiks ja juhendamiseks.

Ratsutamisteraapia on mõjunud Keirale hästi. Perearsti sõnul on paranenud tüdruku üldfüüsiline koormus ja on vähenenud vastuvõtlikkus viirushaigustesse. Aasta jooksul toimunud hipoteraapia seansside mõjul on ratsutamisterapeudi hinnangul tüdruk tunduvalt asjalikum, parema keskendumisvõimega ning koostöövõimelisem. Paranenud on käelised oskused, tööde järjekorra analüüsimisvõime ja orienteerumisvõime. Lisaks on paranenud ka kõne selgus ja rütm ning kehaline võimekus, tasakaal ja rüht.

Keira on Lastefondi toel saanud ratsutamisteraapiat alates 2017. aasta algusest ning ka käesoleval aastal aitab fond katta tüdruku hipoteraapia kulud ühes kuus 73,3 euroga ehk kuni 880 euroga ühe aasta jooksul. Lisaks toetab pere ühekordse 200 euro suuruse toetussummaga ka kohalik omavalitsus.

Monika Kuzmina Hea sõna saadik, GoodNews looja ja meediapartner