Avaleht Heategevus Eesti esimesel kuiva T-särgi võistlusel higistati heategevuseks 5033 eurot
Eesti esimesel kuiva T-särgi võistlusel higistati heategevuseks 5033 eurot

Eesti esimesel kuiva T-särgi võistlusel higistati heategevuseks 5033 eurot

Eile toimus Noblessneri Iglupargis heategevuslik kuiva T-särgi võistlus, millest võtsid 10 tunni jooksul osa 46 inspireerivat Eesti inimest, kes jagasid kogemusi ja mõtteid, kuidas tulla toime ebakindlusega. Ürituse eesmärk oli juhtida tähelepanu noorte vaimse tervise hoidmisele ja julgustada neid unistuste poole pürgima. Haridusprojekt Solaride’i korraldatud aktsioonile pani õla alla Swedbank, kes annetas iga higistatud grammi pealt 1 euro MTÜ Peaasjad toetuseks.

Võistluse võitjateks krooniti muusikud Getter Jaani ja Hugo Martin Maasikas, kellest jäi T-särkidesse maha kõigest 53 grammi higi. Konkurents esikohale oli tihe – vaid ühe grammi võrra raskemate särkidega väljusid saunast fotograaf Jake Farra, muusik Carine Jessica Kostla ning Solaride’i insenerid Mart Erik Kermes ja Kaia-Liisa Hakk.

Kuid kõige suuremaks rebimiseks läks hoopis viimase koha pärast ja seda põhjusega. Nimelt soovisid võistlusel osalejad koguda MTÜ Peaasjad toetuseks võimalikult suure summa. Nii püüti oma kehast välja meelitada ja kokku korjata iga viimane kui higipiisk, et see siis hiljem Swedbanki abiga eurodeks konverteerida. Selles osutus kõige edukamaks legendaarsetest spordientusiastidest koosnev paar: Sportlandi kaasasutaja Are Altraja ja Tarmo Hõbe, kes on WRC Rally Estonia üks ninameestest. Need mehed suutsid endast 10 minutiga välja pigistada üle poole liitri higi. Kokku koguti MTÜ Peaasjad toetuseks muljetavaldav summa – 5033 eurot! Selle summa eest saab MTÜ Peaasjad koolitada juurde 75 vaimse tervise esmaabi andjat.

Solaride’i tegevjuhi Kristel Leifi sõnul õnnestus üritus suurepäraselt. Ta väljendas tänulikkust kõikide külaliste suhtes, kes julgesid rääkida avameelselt enda kogemustest. “Äärmiselt liigutav oli näha, et nii paljud mõjuisikud peavad vaimset tervist oluliseks teemaks. Nende hoolivus, julgus ja ehedus inspireerib nii mind kui ka teisi jääma truuks iseendale ja oma unistustele,” sõnas Leif.

Võistlusest osa võtnud iduettevõtja Kristel Kruustük pakatas saunajärgselt positiivsetest emotsioonidest: “Nii lahe üritus! On äärmiselt võimas näha nii paljusid inimesi avameelselt oma katsumustest, ebaõnnestumistest, hirmudest ja emotsioonidega toimetulekust rääkimas. Usun, et mida rohkem tekib ühiskonnas arutelu vaimse tervise ümber, seda lihtsam on inimestel jääda iseendaks. Ja kui me saame olla need, kes me päriselt oleme – oma kõigi emotsioonide, tugevuste ja nõrkustega -, siis on kõik võimalik! On täiesti OK, kui sul pole OK!”

Üritust juhtisid Sandra Raju ja Tim Vaino.