Avaleht Heategu Eesti Suurperede Liidu koolikampaania kulmineerus Tanja kontserdiga
Eesti Suurperede Liidu koolikampaania kulmineerus Tanja kontserdiga

Eesti Suurperede Liidu koolikampaania kulmineerus Tanja kontserdiga

Nädalavahetusel toimus Eesti Suurperede Liidu koolikampaania tänuüritus, kus peeti meeles vabatahtlikke ja toetajaid, kes aitasid kaasa kampaania kordaminekule.

Augusti keskel alustas Eesti Suurperede Liit kampaaniat “Südamekaru saadab lapsed kooli”, mille raames koguti kaubanduskeskustes üle Eesti annetusi suurperede laste koolitee toetamiseks. Annetusteks sobisid kõikvõimalikud koolikaubad, nagu pliiatsid, vihikud, kunstitarbed ja muu vajalik.

Liidu eestvedaja Karl Laasi sõnul võib kampaaniat lugeda igati õnnestunuks. “Meil oli ainuüksi Tallinnas kaasatud üle 70 vabatahtliku, Narvas 20 ja Tartus 15. Kogusime ligi 30 000 artiklit koolikaupu, millest saavad abi 2500 last üle Eesti,” ütles Laas. “Veel teeb rõõmu, et inimesed märkasid meie vabatahtlikke ning tõid neile lisaks koolikaupadele lilli, kommi ja šokolaadi. Selle eest suur tänu kõigile headele inimestele. Veel sooviksin tänada kõiki meie toetajaid, sealhulgas eriti Solarise keskust, Tanja Mihhailovat ja Aigar Vaigut, kes olid kampaania innustajad,“ lisas ta.

Tähistamaks heategevuskampaania edukat kordaminekut ning tänamaks kõiki vabatahtlikke ja toetajaid, kes lasterikastele peredele annetusi tegid, toimus laupäeval Solarises kampaania lõppu märkiv tänuüritus. Ka kõik külastajaid, kes sel ajal keskuses viibisid, said osa Tanja Mihhailova kontserdist. Ühtlasi anti üle tänukirjad vabatahtlikele ja ettevõtetele, kes kampaaniale oma toetusega õla alla panid. Õhtut juhtis teadlane ja saatejuht Aigar Vaigu.

“Solaris on juba aastaid lasterikkaid peresid toetanud,” ütles keskuse turundusjuht Kristin Lepikson. “Oleme täitnud oma kampaania “Puuduta” raames lasterikaste perede unistusi ja toonud peresid ka Solarisse kinno. Ka meie rentnikud toetavad lapsi erineval moel: kes võimaldab koolilastele uusi prille, kes pakub võimalusi meelelahutuseks. Meil oli suur rõõm ka koolikampaanias kaasa lüüa ja teada, et koolitee alustamine on paljudele suurperedele sel aastal lihtsam,” lisas ta.

Kuigi kooliasjade kogumine kaubanduskeskustes on nüüdseks lõppenud, saab Eesti Suurperede Liidule endiselt Fienta keskkonnas rahalisi annetusi teha. Annetustest saadavat tulu kasutatakse suurperede laste huvitegevuse toetamiseks ja õppetööks vajalike vahendite soetamiseks.