Avaleht Heategevus Lastefond Ehitusettevõte annetas Lastefondile suure summa kõnniroboti soetamiseks
Ehitusettevõte annetas Lastefondile suure summa kõnniroboti soetamiseks

Ehitusettevõte annetas Lastefondile suure summa kõnniroboti soetamiseks

Ehitusettevõte Mapri Ehitus tegi Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile 15 000 euro suuruse annetuse. Annetusega toetab ettevõte kõnniroboti soetamist Kesk- ja Lõuna-Eesti piirkonda.

Eestis on sadu ja sadu lapsi, kes ei saa sünnitrauma, insuldi või mõne muu haiguse tõttu kõndida või liiguvad väga vaevaliselt. Kõnnirobot aitab parandada või taastada laste kõnnimustrit ning annab võimaluse muuta füsioteraapiatunnid intensiivsemaks ja vaheldusrikkamaks. See kaasaegne taastusravi abivahend on hetkel olemas Tallinnas ja Haapsalus. Selleks, et Kesk- ja Lõuna-Eesti patsiendid saaksid kõnnirobotit intensiivsemalt kasutada juba selle aasta lõpus, on Lastefond tänavu kutsunud nii ettevõtteid kui ka eraisikuid andma panust kõnniroboti soetamisse.

Mapri Ehituse juhataja Priit Jaagant kommenteeris, et ettevõte on ka varem lapsi toetanud, kuid otsustamine, keda ja kuidas aidata, on osutunud seni keeruliseks: “Oleme otsinud võimalusi lapsi aidata juba pikemat aega ja seda ka teinud. Meil kui ehitajatel on aga väga raske otsustada, milline valdkond, pere või laps just kõige rohkem tuge vajab. Kaalusime erinevaid võimalusi ja otsustasime, et tulevikus toetame abivajavaid lapsi Lastefondi kaudu. Oleme kindlad, et selliselt leiab meie toetus kõige parema kasutuse. Lastefondi puhul meeldib meile väga, et toetussummade jagamise otsustavad professionaalid ja fondi juhtimiskulud on suhtelised madalad.”

Lastefondi tegevjuht Kadri Org avaldab südamest tänu, et Mapri Ehitus otsustas annetada Eesti laste ravitingimuste parendamisse niivõrd suure ja tänuväärse summa: „Otsustasime ühiselt ettevõttega suunata annetussumma kõnniroboti soetamise toetuseks, et liikumispuude või -häirega patsiendid saaksid taastusravis äärmiselt olulist ja efektiivset seadet kasutada esimesel võimalusel.“

Ligikaudu 500 000 eurot maksva kaasaegse robottehnoloogilise seadme soetamiseks alustas Lastefond annetuste kogumist jõulude ajal koostöös Kanal 2 saatega „Jõulusoojus“. Kõnniroboti soetamiseks lisab panuse ka kliinikum. Puuduva summa katmiseks on Lastefond korraldanud aasta jooksul koostööpartneritega arvukalt heategevuslikke üritusi, fondi vabatahtlikud on kogunud avalikel sündmustel annetusi ning kõnniroboti ostu on toetanud paljud heasüdamlikud eraisikud ja ettevõtted.