1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. ERGO kogub ja annetab asenduskodu lastele jalgrattaid
ERGO kogub ja annetab asenduskodu lastele jalgrattaid

ERGO kogub ja annetab asenduskodu lastele jalgrattaid

Kuuendat aastat toimuv ERGO rattakampaania on seekord pühendatud SOS Lasteküla peredele rataste soetamiseks. Kokku vajab SOS Lasteküla ligi 100 ratast.

Vajaliku arvu rataste kogumiseks eraldab ERGO suvel iga kaskokindlustuse sõlminud lepingu pealt osa rataste soetamiseks ning lisaks teeb ERGO kõikidele eestimaalastele üleskutse annetada oma kasutuna seisma jäänud ratas SOS Lasteküla lastele.

Rataste olemasolu loob head võimalused koolivaheaja taskukohaseks sisustamiseks ja ootusärevus sportliku liikumisvahendi saamiseks on lastel suur. “Ratastega saavad lapsed kaugemal asuvatest peremajadest linnakeskusesse liikuda ja võtta perega ette pikemaid rattamatku,” rääkis SOS Lasteküla kommunikatsioonijuht Katri Laiv.

Foto: Freepik

Ratastega saavad lapsed kaugemal asuvatest peremajadest linnakeskusesse liikuda ja võtta perega ette pikemaid rattamatku.

Annetuseks toodud ratas peaks olema tehniliselt korras ja selle võta vastu Hawaii Expressi kaupluste kett. “Kergemad kosmeetilised vead ja seismisest tühjad rehvid teeme korda kohapeal, aga tõsisemate tehniliste probleemidega rattaid – nagu katkine raam, katkised pidurid või käigud – me vastu võtta ei saa. Õpetame lapsi ka ratast ise hooldama,” rääkis Hawaii Expressi turundusjuht Priit Salumäe.

Salumäe hinnangul on niisama seisvaid rattaid kodudes ilmselt palju, kuna laste rattad vahetatakse välja keskmiselt iga paari aasta tagant. Enamik peresid müüb või annetab lastele väikeseks jäänud rattad edasi, kuna need on heas korras ja nendega saab veel pikalt sõita,” lisas Salumäe.

Foto: Freepik

Esimese portsu rattaid on juba SOS Lasteküla perele teele pandud. Pere 16-aastane poeg saab ratta üllatuskingiks põhikooli eduka lõpetamise puhul, lisaks saavad ratta ka pere väiksemad kolm liiget. “Esimese asjana sõidan kohe rattaga Keila linnakeskusesse ja saan edaspidi sinna ise vabalt liikuma hakata,” rõõmustas perepoeg. “Hurra-hurra! Tahan kohe pereisaga sõitma minna,” kilkas pere väikseim liige uudise peale.

ERGO Eesti juht Marek Ratnik usub, et jalgratas toob laste ellu rõõmu, vabadust ja iseseisvust ning paneb noored aktiivselt liikuma. Just laste vähest liikumist peab ka SOS Lasteküla kommunikatsioonijuht suvel suurimaks probleemiks. “Püüame vähemalt ühe laagri SOS Lasteküla lastele suve jooksul võimaldada. Muid huvitegevusi suvel ei toimu ja lapsed kipuvad nutimaailma kaduma. Jalgratas annaks tegevust järjepidevalt ja toetaks laste vaimset ja füüsilist tervist,” rääkis Katri Laiv.

Foto: Freepik

ERGO juht Marek Ratnik toonitab, et rõõmutuhinas ei tohi unustada turvaliselt sõita, kuna ERGO andmetel on just rattaga kukkumised ühed suve vigastuste põhiallikad. “Tahame kutsuda inimesi üles sportlikult elama ja kasutama keskkonnasäästlikku liikumisvahendit, kuid sealjuures mõtlema ka enda turvalisuse peale. Seetõttu paneb ERGO igale kingitud rattale kaasa uued kiivrid, mille kandmine on sõites väga oluline,” rääkis Ratnik.

Rattaid kulub kõikides erinevates suurustes ning vaja läheb ka suuremaid rattaid, et lastega saaksid liituda perevanemad. “Peame ka täiskasvanutena peeglisse vaatama ja eeskujuks olema. Telefonid käest panema ning lastega liikuma minema,” lisas Katri Laiv.

Head Uudised GoodNews