Avaleht Heategevus Fotonäitus avab viimast korda vaatajatele lapsendaja südame ja koduukse
Fotonäitus avab viimast korda vaatajatele lapsendaja südame ja koduukse

Fotonäitus avab viimast korda vaatajatele lapsendaja südame ja koduukse

MTÜ Oma Pere ja Tartu maavalitsus ootavad kõiki huvilisi Tartu maavalitsuses tutvuma fotonäitusega „Lapsed sünnivad südames“. Näitus, mille fotod tegi Katrina Tang ja fotode juurde kuuluvad tekstid tähendas üles Helen Michaels, on erinevatest Eestimaa peredest, keda ühendab märkimisväärne panus vanemliku hoolitsuseta laste heaks. Näitus on avatud kuni 8. veebruarini.

MTÜ Oma Pere on alates 2008. aastast pakkunud erinevaid teenuseid ja tegevusi lapsendaja perede toetamiseks. Selleks, et lapse ühinemine uue perega oleks edukas, peab pere olema oma otsuses kindel, saama põhjaliku ettevalmistuse ja igakülgset tuge lapse kasvatamisel. Täpsem info teenuste ja tegevuste kohta www.omapere.ee

Tartu maavalitsuse lastekaitse peaspetsialisti ja „Lapsendamise käsiraamatu“ autori Tiina Kivirüüdi sõnul väärib iga laps kasvamist turvalises peres. „Kui laps jääb ilma vanemlikust hoolest, siis tuleb võimalusel leida lapsele asendusvanemad. Perepõhised asendushooldusvormid Eestis on perekonnas hooldamine, eestkoste ja lapsendamine. Just selle viimase korraldamine ongi maavalitsuste ülesanne, mis koostöös kolmanda sektoriga on muutunud perede jaoks arusaadavamaks ja turvalisemaks, “ täpsustas Kivirüüt.

MTÜ Oma Pere tegevjuht Sigrid Petofferi sõnul elab lastekodudes üle tuhande lapse, kuid Eesti arengutaset arvestades võiks perepõhisel hooldusel olla rohkem lapsi. „Kuni 3-aastase lapse lapsendada soovijaid on Eestis piisavalt, kuid positiivset peres kasvamise kogemust vajavad ka kooliealised ja puudega lapsed. Võõra lapse kasvatamine on seotud hirmude ja eelarvamustega. Inimestes saab hirme vähendada ja huvi suurendada vaid perede enda isiklike positiivsete kogemuste kaudu,“ lisas Petoffer ning kinnitas, et just selle mõttega saigi fotonäitus loodud.

Fotode ja nende juures olevate mõtetega soovivad näituse autorid otsida koos vaatajaga vastuseid küsimustele: Mida vajab vanematest ja kodust ilma jäänud laps? Kas ja kuidas mina saan vanemateta lapsi aidata? Kas teistest vanematest sündinud lapse kasvatamine on midagi väga erilist või on see üks verstapost, mis näitab Eesti kasvamist kodanikuühiskonna ja üksteisest hoolimise poole? Kas üks vanem ja laps(ed) on ka pere? Kuivõrd on Eesti ühiskond valmis aktsepteerima, et oma laste kõrval kasvaksid peres kasulapsed?

Näitus on kuni 8. veebruarini avatud Tartu maavalitsuse fuajees (Riia 15) tööpäevadel kell 8.00-16.00.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga