Avaleht Heategevus HEAD INIMESTE ABIGA! Vähiravifond “Kingitud elu” toetab kolme inimese ravi enam kui 19 000 euroga
HEAD INIMESTE ABIGA! Vähiravifond “Kingitud elu” toetab kolme inimese ravi enam kui 19 000 euroga

HEAD INIMESTE ABIGA! Vähiravifond “Kingitud elu” toetab kolme inimese ravi enam kui 19 000 euroga

Vähiravifond “Kingitud elu” toetab kolme inimese ravi enam kui 19 000 eurogaAprillikuus otsustas Hille Tänavsuu Vähiravifondi “Kingitud elu” nõukogu toetada kolme eestimaalase hädavajalikku vähiravi summas 19 000 eurot. 15 tegevuskuuga on fondist nüüdseks abi saanud kokku 20 inimest – kõik, kes on abi taotlenud ja fondi toetamise põhimõtetele vastanud.

Fondilt sai aprillis toetust 74-aastane mees js 68-aastane naine. Mõlemale aitas “Kingitud elu” annetajate abiga soetada soolevähiravimi Stivarga, mille ühe kuu ravimikarp maksab apteegis mitu tuhat eurot. Ehkki ravimifirma Bayeri toodetud Stivarga näol on tegemist uuringute järgi küsitava tulemuslikkusega ravimiga, andis mõlema patsiendi toetamise kasuks otsustamisel kaalu asjaolu, et nad olid varem juba Stivargat saanud ning see toimis. Üks patsient panustas ise oma ravisse tuttavate abiga 500 eurot, teine 2600 eurot.

Kolmandal patsiendil, samuti soolevähiga võitleval 73-aastasel naisel, aitas “Kingitud elu” kätte saada ravimi Vectibix. Fond panustas sellesse ravimiostu üle 9000 euro. Patsient ise toetas omalt poolt 100 euroga.

“Kõik kolm patsienti tänavad südamest “Kingitud elu” annetajaid ja fond mõistagi ühineb nende tänusoovidega. Soovime abisaanutele rahu ja tervist!” ütles vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.

“Ei ole midagi rõõmustavamat kui võimalus aidata jätkata ühtedel inimestel raviga, mis juba toimib – millel on positiivne tulemus. Võttes seeläbi tervelt nende perekonnalt ära mure, kuidas edasi hakkama saada. Teiste puhul on juba viimase õlekõrre ulatamine ja uue lootuse kinkimine kirjeldamatult suur kingitus. Fondi poolt tahame kõikidele anda võimaluse paraneda ja kauem lähedaste keskel viibida.”

68-aastane patsient, kes saab fondi abil ravimit Stivarga, ütles: “See toetus tähendab mulle väga-väga palju. Saada ravi abil juurde täisväärtuslikku elu, sellist, kus saan elada ja ei ole kogu aeg voodis pikali – võtta elust osa, saada olla inimene ja teistele midagi anda – olen selle üle päris meeldivalt üllatunud. Elame abikaasaga kahekesi aga meil on noored sugulased, kellega oleme väga lähedased – nad on praktiliselt nagu oma pere. Saan nüüd veel nendega olla, neid õpetada, mis on elus hea ja millest hoiduda.”

Tänase seisuga on vähiravifond “Kingitud elu” aidanud kokku 20 eestimaalast. Fond jätkab ka annetuste kogumist 46-aastase Mustvee pereisa Alar Tupi melanoomiravi toetuseks. Ravi maksumus on 160 000 eurot. Tänu fondi toetajatele on Alar tänaseks läbinud juba kolm ravikuuri ning ootamas peatselt neljandat ehk viimast.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga