Avaleht Heategevus HEATEGEVUS I Lemmikloomatoitude tootja aitab varjupaigakassidele toitu koguda
HEATEGEVUS I Lemmikloomatoitude tootja aitab varjupaigakassidele toitu koguda

HEATEGEVUS I Lemmikloomatoitude tootja aitab varjupaigakassidele toitu koguda

Varjupaikade MTÜ uue kampaania partneriks on lemmikloomatoitude tootja Hill’s, kes annetab iga 10 ostetud loomatoidu kilo pealt ühe kilo varjupaigaloomadele.

13. juunini kestva kampaania käigus kogutud loomatoit annetatakse Kasside Turvakodule ja Varjupaikade MTÜ-le. Kampaaniaga on liitunud 80 müügikohta üle Eesti. 2020. aastal kogus Hill’s kõikides heategevusprojektides kokku üle poole tonni lemmikloomatoitu. Aastaks 2021 on planeeritud koguseid vähemalt kolm korda suurendada. Hill’s on kassi- ja koeratoidu bränd, mis koondab kolme toidusarja. Lemmikloomakauplustes müüakse sarja Hill’s Science Plan, ainult kliinikutes aga eksklusiivsete sarjade Hill’s Vet Essentials ja Hill’s Prescription Diet ravitoite, mis toetavad kasside ja koerte heaolu terviseprobleemide korral.

“Igal aastal vastu kevadet hakatakse varjupaikades südant valutama saabuva „kassipojahooaja“ pärast. Igal aastal saab esitada sama küsimuse: kas tõesti mitte midagi ei muutu, sest kõik aina kordub ja kordub. Taas lähevad varjupaika saabuvate kasside numbrid lakke. Ikka veel liigub tänavatel vabakäigukasse ja kuna looduse kõige ürgsem tung on liigi säilitamine, otsivadki kassid endale kaaslasi, et järglasi saada. See on nende loomuomane käitumine ja seda ei saa neile pahaks panna,” räägib Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks.

Nii hakkavadki hiliskevadel varjupaika saabuma tiined emakassid, kes seal pojad ilmale toovad. Suvel hakatakse leidma hulgi emata kassipoegi. Rahunemine hakkab alles hilissügisel. Hulkuvate kasside probleemile on üks hea lahendus: steriliseerimise ja kastreerimise abil saab populatsiooni arvukust reguleerida. Nii saadab Varjupaikade MTÜ uude koju steriliseeritud ja kastreeritud loomad, kui vanus seda võimaldab. Samuti saavad kassiomanikud anda oma panuse, et kastreerimata või steriliseerimata kasse vabalt ringi ei liiguks.

Eelmisel aastal leidis Varjupaikade MTÜ, mis pakub oma kuues varjupaigas ulualust ligi pooltele Eestimaal uut kodu ootavatest kassidest, uue kodu 1570 kassile.