Avaleht Heategevus Heategevuslik kontsert Getteri musitseerimisel aitab Põltsamaa kirikusse uued vaibad saada
Heategevuslik kontsert Getteri musitseerimisel aitab Põltsamaa kirikusse uued vaibad saada

Heategevuslik kontsert Getteri musitseerimisel aitab Põltsamaa kirikusse uued vaibad saada

Getter Jaani
Foto: Erlend Štaub

14. detsembri õhtul esineb Põltsamaa kirikus heategevuslikul kontserdil paljude lemmikmuusik Getter Jaani. Kontserdil kogutakse annetusi pühakotta uute vaipade muretsemiseks.

Kontserdi idee algataja ja korraldaja riigikogu liige Aivar Kokk ütles, et Põltsamaa kandi inimesed on Getteri esinemist alati oodanud ja läbirääkimised temaga kontserdi läbiviimiseks algasid juba möödunud aasta lõpul. „Getteri repertuaaris on palju südamlikke ja kauneid laule, mis sobivad hästi ka kirikus esitamiseks,“  ütles ta. „Kontserdiga seonduvaid asjaolusid Getter Jaaniga kokku leppides selgus, et Põltsamaa ja selle ümbrus on talle juba tuttav esinemispaik,“ ütles Aivar Kokk. Nii on Getter Jaani näiteks laulnud Pajusi mõisapäeval ja Kamari veepeol.

„Põltsamaa kiriku saalis peaks olema istekohti viiesaja ringis. Kontserdile võib aga kaasa elada ka seistes. Naljaga pooleks võibki öelda, et heategevuskontsert on korda läinud siis, kui osa publikust seisab,“ arvas Kokk.

Põltsamaa kirik
Foto: Väino Valdmann / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0 ee

Põltsamaa kirikus toimunud kontserdid on alati olnud väga rahvarohked. Getter Jaani on tuntud ja tunnustatud muusik. Loodame, et ka tema kontserdile tuleb väga palju rahvast,” lausus EELK Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer.

Tema sõnul on kirikus tekkinud vajadus uute vaipade järele. „Vaipade täpne hind pole teada. Käsitööna valmivad tooted maksavad aga kindlasti palju. Vaipadel on aga ka oma sõnumid. Pika, üle kiriku ulatuva vaiba servas on kett, mida peetakse ühenduse sümboliks,“ lausus Haamer.

Põltsamaa kiriku sisevaade

Kirikupõranda ühest otsast teise ulatuva, kavandatult 24 meetri pikkuse vaiba koovad Põltsamaa kultuurikeskuse kangakudumise ringi liikmed Kersti Pooki juhendamisel.

„Suure vaiba tegemine eeldab õpitud oskusi. Lühemate vaipade kudumisel saavad aga kõik soovijad kaasa lüüa. Võimalik, et ettevõtmine saab teoks Põltsamaa lossi päevade ajal.  Selleks panen suveks teljed lossihoovi kangakotta,“ lausus Pook.

Jaan-Ivo Lukas

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga