1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Iga algus loeb! Anneta haridusele!
Iga algus loeb! Anneta haridusele!

Iga algus loeb! Anneta haridusele!

Oktoobris alustava ”Ma armastan aidata” annetuskampaania „Algus loeb. Anneta haridusele“ fookuses on haridusse panustavad organisatsioonid, kes muudavad lasteaia- ja koolikeskkonda paremaks tuhandete laste ning noorte jaoks.

”Täna näeme, et annetuskeskkonna viiest valdkonnast annetatakse kõige vähem haridusvaldkonna organisatsioonidele. See on mõnevõrra paradoksaalne olukord, sest just neile organisatsioonidele tehtavatel organisatsioonidel on väga suur mõju. Püsiannetusega saame kaasa aidata sellele, et lapsed kogevad koolis vähem kiusamist, talente märgatakse rohkem, koolikeskkond on inspireerivam ja alustavatele õpetajatele pakutakse senisest enam tuge,” rääkis Swedbanki toetustegevuste ja koostöösuhete juht Merje Klopets.

Heateo Sihtasutuse juhi Pirkko Valge sõnul on üldiselt annetused “Ma armastan aidata” annetuskeskkonnas iga aastaga kasvavas trendis, kuid haridusvaldkonda tehtavate annetuste osakaal on jäänud samaks. “Ometi on haridusvaldkonnas teravaid probleeme, mida lahendavad võimekad vabaühendused. Näiteks kannatab iga viies laps koolikiusamise all ning iga neljas alustav õpetaja loobub õpetajatööst juba esimesel aastal,“ märkis Valge.

Hariduskampaaniale oma näo ja hääle andnud saatejuht Eeva Esse ütleb, et peaksime unustama väljendi “Kes kannatab, see kaua elab”, sest iga laps väärib kiusamisvaba kooli.

Kõigist ”Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu tehtavatest annetustest suunatakse haridusvaldkonda 4 protsenti, samas kui laste ja loomadega tegelevatele organisatsioonidele tehakse 70 protsenti annetustest.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkond kutsub oktoobris inimesi üles märkama väljakutseid haridusvaldkonnas ning toetama organisatsioone, mis nende lahendamisega tegelevad. Annetusega on võimalik toetada programme Kiusamisvaba KoolNoored KooliAlustavat Õpetajat Toetavat KoolAsendusõpetajate programm jne. Haridusvaldkonnale tähelepanu tõmbamiseks ning  annetuste kasvatamiseks on oma lood seoses valdkonna murekohtadega rääkinud Eeva EsseJoel OstratKarl Vilhelm Valter ja Andrus Vaarik.

Head Uudised GoodNews