Avaleht Heategevus ILUS TEGU! Koolinoored annavad üksinda elavatele eakatele inimestele üle abipakid
ILUS TEGU! Koolinoored annavad üksinda elavatele eakatele inimestele üle abipakid

ILUS TEGU! Koolinoored annavad üksinda elavatele eakatele inimestele üle abipakid

Foto: Pixabay.com

Sellel nädalavahetusel toimetavad ligi sada Põhja-Tallinna vabatahtlikku koolinoort üle tuhande üksinda elavale eakale inimesele koju abipakid, milles on erinevad kodumajapidamises vajalikud tarbed. Heategevusliku iseloomuga ettevõtmine leiab aset juba teist aastat.

Homme kell 10:30 toimub Põhja-Tallinna Noortekeskuses vabatahtlikena projektis osalevate Põhja-Tallinna õpilaste kogunemine, kes komplekteerivad üksi elavatele pensionäridele mõeldud abipakid ja toimetavad need seejärel abi vajavatele eakatele koju. Nendele inimestele, kes nädalavahetusel pakki kätte ei saa, toimetatakse see kätte hiljem.

Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul kuulub linnaosavalitsuse prioriteetide hulka lisaks heakorrale ja vähekindlustatud lastega peredele ka eakate inimeste eest seismine.

„On väga oluline, et me ei unustaks abi vajavaid inimesi pärast seda kui pühad on läbi. Eesti pensionid on väikesed, eriti raske on üksinda elavatel eakatel. Sellepärast peamegi meeles just üksinda elavaid eakaid inimesi. See algatus õnnestus eelmisel aastal väga hästi ning seetõttu otsustasime seda korrata,“ ütles Kaljulaid.

Pakid on komplekteeritud eelkõige silmas pidades praktilist väärtust. Näiteks on seal pesupulber, nõudepesuvahend ja teised kodumajapidamises vajalikud asjad.

Kommentaarid