Avaleht Heategevus Jõulukampsuneid kandes kutsutakse head tegema
Jõulukampsuneid kandes kutsutakse head tegema

Jõulukampsuneid kandes kutsutakse head tegema

14. detsembril toimub üle-maailmne heategevuslik jõulukampsunipäev, millega seoses kutsuvad maakondlikud arenduskeskused (MAK) üles kõiki ettevõtteid, organisatsioone, sõpruskondi ja teisi kandma vahvaid jõulukampsuneid ja kinkima aega abivajajatele.

Kampaanias osalemiseks tuleb leida mõni organisatsioon või üksikisik, kelle või mille jaoks soovitakse teha head. MAK-võrgustiku tegevjuht Andres Huul selgitab, et heategevus ei pea olema alati rahaline annetus, vaid hoopis vabatahtlik tegevus abi vajava organisatsiooni jaoks. „Tihtipeale jääb mittetulundusühingutes vajaka abikätest või hoopiski esemetest, mis paljude kodudes seisma jäänud. Meie kutsume üles inimesi märkama ja leidma just selliseid võimalusi heategevuseks,“ ütleb Huul.

Selleks, et pöörata laiemat tähelepanu heategevuslikule kampaaniale, kannavad osalejad meeleolukaid jõulukampsuneid või teisi selleteemalisi rõivaid ja aksessuaare. Jõulukampsunitest ja heategevuslikest aktsioonidest võiks osalejad postitada foto- ja videojäädvustusi Facebookis ja teistes sotsiaalmeediakanalites hashtag’iga #jõulukampsunipäev.

MAK-d korraldavad heategevuslikku jõulukampsunipäeva teist aastat. MAK-d on arendusorganisatsioonid, mis asuvad kõigis 15 maakonnas ja pakuvad tasuta nõustamisteenust ettevõtjatele, vabaühendustele ja kohalikele omavalitsustele.