Juuru SOS Lasteküla korvpalliplats sai värvika planeetide maalingu
Laupäeval sai Juuru SOS Lastekülas asuv korvpalliplats tänu Sadolini Let’s Colour üleilmsele heategevuslikule ettevõtmisele uue ilme. Sobiva kavandi platsi jaoks valisid lasteküla noored välja Tartu Kunstikooli õpilaste pea poolesaja värvika idee hulgast. Kõige enam poolthääli sai Angelina Paršina idee ühendada korvpalliplatsi loogika nutikalt planeetidega.
Sadolini Let’s Colour on kogukonnaprojekt, mis sai alguse 2009. aastal Brasiilias ja mille eesmärk on tuua kunsti ja silmailu ümbritsevasse keskkonda. „Eestis leidis projekt esmakordselt aset 2017. aastal Tallinna lauluväljakul ja sellest on saanud tähenduslik traditsioon, mis ühelt poolt panustab ümbritsevasse keskkonda ja teisalt toob kokku kunstihuvilised inimesed,“ kommenteeris projekti koordinaator, Akzo Nobel Baltics’i turundusspetsialist Maiu Väli. „SOS Lasteküla valisime seekordseks põhiobjektiks, et anda oma panus ühingu 30 tegevusaasta tähistamisse.”
Eestis leidis projekt esmakordselt aset 2017. aastal Tallinna lauluväljakul ja sellest on saanud tähenduslik traditsioon, mis ühelt poolt panustab ümbritsevasse keskkonda ja teisalt toob kokku kunstihuvilised inimesed.
Globaalsel tasandil on Let’s Colour projekti värvid juba jõudnud SOS lasteküladesse, Eestis on tegemist esimese koostööprojektiga. „Meil on heameel nii värvikalt sünnipäeva tähistada,“ kommenteeris SOS Lasteküla partnersuhete ja kommunikatsioonijuht Katri Laiv. „Juuru majades on lasteküla olnud nüüdseks üheksa aastat ning mõnigi koht vajab värskendust. Eriti tore oli, kuidas kavandite valikuprotsessi kaasati lasteküla kasvandikud, kes ongi sellesama korvpalliplatsi igapäevased kasutajad.“ Huvitava kokkusattumusena oli ka Let’s Colour kõige esimene üleilmne projekt korvpalliplatsi värvimine.
Platsile uute värvide andmine oli kunstikooli õpilaste jaoks paras pähkel, kuna arvestada tuli nõudliku pinnakattega ja loomulikult mängureeglite tähistega. Juhendaja Marina Aleksejeva käe all valmis suur hulk kavandeid ja ka plaan valitud idee teostuseks. „Kunstiõpilane Angelina Paršina oskas hästi puudutada noorte jaoks huvitavat temaatikat ning arvestada platsi märgistega. Meil on rõõm olla Let’s Colour algatusse kaasatud juba mitmendat aastat järjest, sest see annab suurepärase võimaluse kunstikooli õpilastel selliste mastaapsete projektidega end proovile panna,” kommenteeris Tartu Kunstikooli direktor Kadi Kreis.
Lisaks korvpalliplatsile uue kuue andmisele said armsa kingituse lasteküla pisimad kasvandikud. „Kuna korvpalliplats on mõneti erakordne lõuend ning selleks, et anda loovusele veelgi võimalust, otsustasime uue ilme anda ka viiele lastetoale,“ selgitas Väli. „Kunstiõpilased kuulasid tähelepanelikult ära laste unistused, mis jõudsid seinamaalidele lustaka panda, tsikli, koeraga tüdruku ning jänese ja kassina.“ Seinamaalide valmimist juhendas Tartu Kunstikooli õpetaja Anni Vanin.
Kunstiõpilased kuulasid tähelepanelikult ära laste unistused, mis jõudsid seinamaalidele lustaka panda, tsikli, koeraga tüdruku ning jänese ja kassina.
Laupäevase ürituse avas Akzo Nobel Baltics’i juhatuse esinaine Elena Past. Toimekas kunstiprojekt pani Tartu Kunstikooli juhendajate käe all ühes rütmis hingama 103 vabatahtlikku, nende seas kunstikooli pealinna õpperühma Ukraina noored, kes kasutasid SOS Lasteküla kirevamaks muutmisel 87 erinevat värvitooni. Kunstitajate meeleolu hoidsid üleval Pähklisalu Pagarikoda, Juuru Rahvamaja tantsurühm ja karmoškatüdruk Liis Juganson.
Akzo Nobel Baltics AS on Eesti kunstnike tunnustaja ning toetaja. Ettevõte annab alates 1996. aastast välja ka Sadolin kunstipreemiat. Let’s Colour 2024 heategevusprojekti eesmärgiks on tunnustada kunsti avaliku ruumi loomuliku osana. Akzo Nobel tegutseb 80 riigis üle maailma ning on juhtiv värvide, pinnakattevahendite ja erikemikaalide suurtootja, kes Eestis esindab tuntud kaubamärke Sadolin, Pinotex, Hammerite.