Avaleht Heategevus SEE, MIS ON SÜDAMES I Kadunute otsija Aare Rüütel: tänan südamest kõiki otsijaid ja abistajaid!
SEE, MIS ON SÜDAMES I Kadunute otsija Aare Rüütel: tänan südamest kõiki otsijaid ja abistajaid!

SEE, MIS ON SÜDAMES I Kadunute otsija Aare Rüütel: tänan südamest kõiki otsijaid ja abistajaid!

Raamatus „Väike prints“ ütleb rebane printsile: „Kõige tähtsam on silmale nähtamatu, ainult südamega näed hästi…“ Kui paljud on ärganud ühel hommikul üles ja tundnud südames, et täna teen head ja lähen kellelegi appi? Väga paljud.

Veel rohkem kui väga paljud on näinud SA Kadunud, SA Kadunud OPEROG Operatiivne Otsingugrupp või SA Kadunud Katrin Alert Facebooki-lehtedel otsinguteadet ja tundnud südames silmale nähtamatut kutset, kutset teha midagi. Ja siis on teinud.

„Me täname südamest teid kõiki, auväärt otsijad ja abistajad, kes te sellel täiesti teistmoodi ja raskel aastal olete käinud koos meiega otsimas!” kirjutab Facebookis sihtasutuse Kadunud asutaja ja tegevjuht Aare Rüütel, temaga koos asutaja ja sihtasutuse nõukogu liige Peeter Kaaret ning sihtasutuse nõukogu liikmed Margo Rüütel, Bianka Rüütel, Jaago Pääsik ja Kristlin Kõrgesaar.

Siiralt südamest tänavad nad neid, kes on käinud otsimas metsas, soos või linnas, otsinud autoga, sukeldunud vee alla, lennanud drooni või kopteriga, printinud või kleepinud otsingukuulutusi, vestelnud kohalike elanike või ühistranspordijuhtidega, jaganud videosalvestisi või kadunud inimese viimaste ostude nimekirju, avaldanud digitaalsetel ekraanidel kadunud laste kiirteavituskuulutusi, helistanud telefonile 6616776 ja jaganud infot, jaganud sotsiaalmeedias edasi otsimisteateid, pakkunud otsijatele ööbimiseks või järgmise päeva otsinguplaani tegemiseks sooje ruume, jaganud otsijatega võileibu või saiakesi või sooja suppi ja teed, toetanud sihtasutuse tegevust püsiannetusega, toetanud annetusega OPEROG-i otsingutekulusid ja varustuse ostmist,

aidanud avada sihtasutuse annetustelefoni 9006776 ja seda toetanud, nutnud, kui on leitud inimene elusalt, hinganud sügavalt ja rahulikult, kui on saadud lähedastele anda vastus, millest algab lein, olnud abiks kaugtöögruppides arvuti teel ja olnud mõtetes või palvetes nendega, kes parajasti otsivad.

„Selle maailma reaalsus on eriti tajutav vana-aasta õhtul – aastad ja ajastud tulevad ja lähevad, üks inimpõlv järgneb teisele. Kuigi väliselt vahetub vaid number ja järgmisel hommikul avame uue seina- või lauakalendri, mõistame me hästi, et aastanumbri muutumise taga on midagi enamat, mis täidab meid nukruse ja igatsusega, sest tõdeme, et ka meile antud päevad lähevad lennates. Ja neist lennates läinud päevadest olete te nii mitmetel teinud seda, mille kohta isegi täpselt aru ei saa, miks, aga südames on olnud selline tunne, et tuleb teha ja aidata. Need on olnud päevad, millest rebane räägib printsile, need on olnud päevad, mil te olete näinud südamega,” kirjutab Aare.

„Uueks aastaks soovime meile kõigile üht – peame meeles: kõige tähtsam on see, mis on südames,” lisab ta.

Kui teie lähedane on kadunud

Kui teie lähedane on kadunud, ärge jätke asja ootele, vaid teavitage kohe: SA Kadunud 24/7 telefon on 6616776.

SA Kadunud on avalikust võimust sõltumatu sihtasutus, mida kodanikuühendusena rahaliselt toetavad vaid kodanikud, kelle ühine tahe on aidata otsida Eestis kaduma jäänud inimesi.

SA Kadunud otsib neljas valdkonnas: operatiivsed elupäästeotsingud – Operatiivne Otsingugrupp OPEROG, kadunud lapsed – Katrin Alert, vanade juhtumite uurimine, ennetustöö.

SA Kadunud lähedastele arveid ei esita. Sihtasutuse tegevust saab toetada, tulles koos otsima, aidates hankida varustust või toetades igakuiselt püsiannetusega.

Toetada saab, helistades SA Kadunud annetusnumbrile 900 6776, kõne hind 5 eurot või igakuiselt püsiannetusega:

Saaja nimi: Kadunud SA

Saaja konto: EE661010220095092013

Selgitus: annetus sihtasutuse tegevuse toetuseks