1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. KUI RIIKI EI AITA, PALUN AITAME MEIE! Ükski laps ei pea surema põhjusel, et tema ravi on liiga kallis!
KUI RIIKI EI AITA, PALUN AITAME MEIE! Ükski laps ei pea surema põhjusel, et tema ravi on liiga kallis!

KUI RIIKI EI AITA, PALUN AITAME MEIE! Ükski laps ei pea surema põhjusel, et tema ravi on liiga kallis!

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond kutsub oma põhikampaanias toetama haruldaste haigustega lapsi, kelle ravi riik ei rahasta, sest see pole piisavalt kulutõhus.

Annabel – 2,2 miljonit, Katerina – 290 000, Cassandra – 60 000, Aimar – 42 000, Kelli – 25 000! See on meie inimeste koostöö ja eestlasteste lahkuse tulemus! Kokku enam kui poolsada haruldase haigusega last ja miljonitesse ulatuvad ravi- ja hoolduskulud, alates ravitoidust kallihinnalise geeniravini välja.

Kui laiemalt levinud haiguste puhul on ravimite ja abivahendite soetamine riiklikult rahastatud, siis haruldaste haigustega patsiendid jäävad abist pahatihti sootuks ilma. Erinevatel ajaperioodidel on küll räägitud nii reservfondi loomisest kui ka muudest võimalustest harva esinevate haigustega inimeste ravi rahastamiseks, kuid need on seni jäänud vaid sõnadeks. Tänane seadusandlus ei võimalda ka koostööd kallihinnalise ravi rahastamiseks erinevate organisatsioonide, ettevõtete ning riikliku ravikindlustussüsteemi vahel.

Lastefond küsib oma põhikampaanias, kas me väikese rahva ja riigina ei peaks oma ravi- ja sotsiaalkindlustussüsteemis olema paindlikumad ja tegema vajadusel ka erandeid? Kas on ikka õige ja õiglane, kui laps, kes vajab elutähtsat aparaati, jääb sellest ilma ainult seetõttu, et hüvitatavate meditsiiniseadmete loetelus pole juurde lisatud just selle lapse haruldast diagnoosi?

“Pole ilmselt hullemat teadmist, kui see, et ravi lapse elu päästmiseks on küll olemas, aga see on liiga kallis. See pole piisavalt kulutõhus, et katta seda riiklikust ravikindlustussüsteemist, ning see on sedavõrd kallis, et isegi kogu vara maha müües ei jätku selle eest tasumiseks. Õnneks jääb siis veel üks võimalus – heade annetajate toel tuleb appi Lastefond!” rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves.

Mõistagi on iga lapse elu hindamatu, ometigi lüüakse sellele elule vahel triipkood peale.

“Kuuleme pidevalt palju ilusaid sõnu sellest, kuidas meid on vähe ja igaüks loeb, aga haruldaste haigustega laste puhul jääb vastupidine mulje. Näiteks viimane Eesti Ekspress kirjutas 15 lapsest, kelle elule on pandud krõbe hind ning maksmiskohustus – perele, sugulastele, sõpradele. Ning suure südamega annetajatele, kes ei pea paljuks toetada enda jaoks täiesti võõraid hädasolijaid isiklikust eelarvest, samal ajal kui riigieelarvest abi ei tule. Algava “Eesti kalleimate laste” annetuskampaaniaga annab Salama endast parima, et seda olukorda natukenegi leevendada,” sõnasid Lastefondi reklaamkampaaniate autorid, loovagentuuri Salama asutajad ja juhid Madis Ots ning Anu Aleksandra Ots.

“Lastefondi eelmise aasta kampaania “Jäta üks asi ostmata”  tulemusel kasvas Lastefondi püsiannetajate arv 29% ja püsiannetuste summa 44% ning see kuulutati 27. veebruaril Aasta Turundusteo võitjaks avaliku sektori kategoorias. See on suur tunnustus ja jätkame samas vaimus,” lisasid Madis Ots, kes seisab Lastefondi kampaaniate taga juba 20 aastat, ning Anu Aleksandra Ots.

Lastefond on veendunud, et ühegi lapse ravi ei tohi jääda rahaliste vahendite taha. Olgu see haigus siis ühel lapsel miljonist, ühel lapsel kahe tuhandest või laiemalt levinud. Palun aidake meil aidata!

Haruldaste haigustega laste aitamiseks helista palun Lastefondi heategevuslikele annetusnumbritele ja summa lisatakse Sinu sama kuu telefoniarvele:

helistades 900 5025, annetad 5€
helistades 900 5100, annetad 10€
helistades 900 5500, annetad 50€

Või tee annetus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele märksõnaga “haruldased haigused”:

Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Luminor IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813
COOP IBAN EE824204278603586607

Head Uudised GoodNews