Avaleht Heategevus Küll meil on palju häid inimesi! Vähekindlustatud perede lapsed said heategijatelt 1330 kingitust
Küll meil on palju häid inimesi! Vähekindlustatud perede lapsed said heategijatelt 1330 kingitust

Küll meil on palju häid inimesi! Vähekindlustatud perede lapsed said heategijatelt 1330 kingitust

Üle-eestilise heategevusprojekti Inglipuu kõik 1330 kingitust on üle antud 35 omavalitsuse sotsiaaltöötajale ja valdav enamus kinkidest on jõudmas ka abivajajateni. Vähekindlustatud perede laste unistusi aitasid heategijad ellu viia ligi nelja nädala jooksul.
Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni eestseisuse liige ja Põhja-Tallinna Sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Mart-Peeter Erss sõnul on laste soovid kokku kogutud sotsiaaltöötajate poolt, kes on nende perede oludega kõige paremini kursis. ”Näeme, et majandusel läheb hästi ja seetõttu ei oska me sageli isegi ette kujutadagi, et me seas on inimesi, kes kogevad vaesust. Selleks on väga erinevaid põhjuseid, miks Inglipuu laste peredel endil puuduvad vahendid kingituste ostmiseks. Näiteks oli Inglipuul väikese tüdruku soov, keda kasvatab tema vanaema. Vanaema aga saab üsna väikest pensioni ja kasvatab oma tütre last, kuna tema tütar ise on puudega,” jutustas Erss. ”Kinnitan seda, et lapsed, kellele heategijad kinke tegid, neid tõesti väga ootavad ja vajavad. Olen väga tänulik kõigile neile, kes aitasid tuua pühadetunnet abivajavate perede lasteni,” lisas Erss.
Heategevusprojekti korraldajaks on Maxima Eesti. Jaeketi tegevjuhi kt Marko Põder tänab kõiki häid inimesi, kes pühade eel oma olulise panuse Inglipuu projekti andsid.  “Täname südamest inimesi, kes otsustasid muuta jõulud eriliseks ka neil lastel, kelle pered elavad hetkel oludes, mis ei võimalda ise kingitusi osta. Kaheksandat aastat toimunud projekt tõestas, et meil Eestimaal on väga-väga palju suure südamega inimesi. Tänavu näitasid inimesed üles eriti kiiret reaktsiooni soovide täitmisel, nii et tuli ette sedagi, et kõigile ei jätkunudki soove täitmiseks,” rääkis Põder.
“Nagu igal aastal tulevad jõulud, saame lubada, et aasta pärast on ka Inglipuu tagasi ning saame taas üheskoos teha jõulud eriliseks ka neil, kes abi eriti vajavad,” kinnitas Põder.
Inglipuu projekti ajal sai igaüks täita mõne vähemate võimalustega pere lapse jõulusoovi. Kingid jõuavad kõikide lasteni veel enne pühi.
Inglipuu on Maxima Eesti iga-aastane jõulueelne heategevusprojekt. Tänavu ootas 44 Maxima kaupluses üle Eesti täitmist 1330 vähekindlustatud lapse kingisoovid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga