Avaleht Heategevus Lastefond hüvitab vähekindlustatud perede lastele raviprillid
Lastefond hüvitab vähekindlustatud perede lastele raviprillid

Lastefond hüvitab vähekindlustatud perede lastele raviprillid

LF1Alates novembrist toetab SA TÜ Kliinikumi Lastefond vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamist.

TÜ Kliinikumi silmakliiniku ülemõe Terell Pihlaku sõnul võib selliste laste hulk, kelle peredel pole võimalik prille majanduslikel põhjustel osta, hinnanguliselt ulatuda 20-30 lapseni aastas, kuigi konkreetne statistika või tõenduspõhine teadmine selleks hetkel puudub. Sageli on see nii just paljulapselistes peredes, kus mitmed lapsed prille vajavad.

„On üsna tavapärane, et paljulapselistele peredele käib üle jõu mitmele lapsele täishinnaga prillide muretsemine või nende väljavahetamine, kui eelmised lähevad katki, jäävad väikseks või prillide tugevus muutub. Mõni laps võib vajada paar korda aastas muudetavaid raviprille,“ räägib ta, lisades, et vajalike prillide ostmine võib kohati olla üle jõu käiv isegi tavalise sissetulekuga peredele.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond otsustas alates novembrist toetada vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamist, hüvitades nende maksumuse ühele lapsele kuni 100 euro ulatuses ühes kalendriaastas.

Lastefondi tegevjuht sõnab, et otsus toetada laste prillide soetamist tuli fondil kiirelt. „Hea nägemine on igapäevaelus toime tulemiseks äärmiselt oluline ja on kahetsusväärne, et nii paljud lapsed vajalikust abist pere majandusliku olukorra tõttu ilma jäävad. Loodame, et õigel ajal laste nägemise toetamine, aitab ära hoida suuremaid probleeme tulevikus,“ selgitab ta.

Prille soetatakse lastele koostöös meditsiinitehnika ettevõttega AB Medical Group Eesti ning nende soetamisel saab toetusotsuse aluseks olema arsti hinnang abivajaduse kohta. Toetuse saamiseks tuleks pöörduda TÜ Kliinikumi silmakliiniku arsti vastuvõtule.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga