Avaleht Heategevus Eesti mähkmefirma toetab lasterikkaid peresid
Eesti mähkmefirma toetab lasterikkaid peresid

Eesti mähkmefirma toetab lasterikkaid peresid

Õpetajaametit pidava Kadil Soobi perre sündisid mullu 16. mail kolmikud: kaksikõed Emily Elisabeth ja Mirjam Johanna ning vapper väikevend Gregor Armand.

„Kolmikute sünd on igale perele erakordne sündmus, mis toob kaasa nii kolmekordse rõõmu kui ka kohustused,“ ütles Kadi. „Näiteks kulub meil kolmele lapsele kokku keskmiselt 18 mähet päevas.”

Perele tuli appi eestimaine lastetarvete kaubamärk Britton, kes toetas kolmikuid poole aasta mähkmevaruga. Koostöö sobivusel on Britton valmis suurperele mähkmeid pikemaltki pakkuma. „Brittoni toetus on meile väga oluline,” nendib kolmikute ema.

Kadi sõnul on igal lapsel välja kujunemas selge iseloom. „Emily on mõtliku ja sügava pilguga väike filosoof, kellega juurdleme alatihti, millest väike kaunitar mõtleb, kui käsi põsakil voodis lebab,“ rääkis Kadi. „Mirjam on tõeline uinuv kaunitar, kes pärast sündi meenutas lausa Lumivalgekest: tumedad kiharad ja lumivalge nahk. Gregor on sündinud naistemees: tema silmad on sulatanud paljude Ida-Tallinna keskhaigla ja lastehaigla õdede südamed.“

Kolme- ja enamalapselisi peresid tuleb igakülgselt toetada, sest ainult nii on võimalik, et Eesti loomulik iive kasvab positiivseks ja sündimuskordaja tõuseb üle kahe, arvab Britton. Täna on Eestis kolme ja enama lapsega perekondi veel alla 20 000.