Avaleht Heategu MÕELDA SUURELT I Konkurss “Kes teeb ära?“ toetab kogukonna oluliste hoonete remonti
MÕELDA SUURELT I Konkurss “Kes teeb ära?“ toetab kogukonna oluliste hoonete remonti

MÕELDA SUURELT I Konkurss “Kes teeb ära?“ toetab kogukonna oluliste hoonete remonti

LHV konkursi „Kes teeb ära?“ toetusfond on tänavu 20 000 eurot, mis jagatakse vastavalt žürii otsusele.

LHV Panga juhatuse esimees Kadri Kiisel julgustab inimesi ja kogukondi üle Eesti avatud silmade ja meelega oma kodukandis ringi käima. „Meie visioon on alati olnud riik, kus inimesed julgevalt suurelt mõelda ja ette võtta. Meie kõigi kodukandis leidub mõni väärikas hoone või unarusse jäetud objekt, mille varjus on tegelikult oluline kogukondlik väärtus. Olgu selleks mõni hoone, pargiala, lauluväljak vms, tähtis on, et sellel oleks positiivne mõju kogukonna elule, see tooks inimesed kokku ja pakuks neile uut väärtust,“ ütles Kiisel.

Selleks ootab LHV ideid ja projektiplaane, et välja valida need, kelle ettevõtmist sel korral rahaliselt toetada. Projekte oodatakse aprillikuu lõpuni ja väljavalitud projektid tehakse teatavaks mai lõpuks.

„Juba eelmisel aastal võtsid meiega ühendust väga paljud Leesi kogukonnast inspiratsiooni saanud seltskonnad, kes jagasid oma ideed mõnd huvitavat objekti taastada. Nüüd on kõigil teil võimalus – koondage jõud, pange oma mõtted kirja, kirjeldage, kellele ja miks on objekti rajamine või taastamine oluline ja andke endast märku,“ innustab Kiisel.

Oluline ei ole täisprofessionaalse ehitus- või ärijuhtimise meeskonna olemasolu, vaid motivatsioon ja hea planeerimisoskus. Kõik algab heast ideest – küll siis ka mõtte- ja teokaaslasi leidub, kellega idee ellu viia.

„Kes teeb ära?“ on remondilaenu toetusprogramm, millele pandi algus mullu, kui pangale jäi silma aktiivne Leesi küla kogukond, kes ühisel nõul ja jõul oli otsustanud ajaloolisele kauplusehoonele uue elu sisse puhuda. LHV toetas ettevõtmist 15 000 euroga.