Avaleht Heategevus Lastefond PALUN AITAME! Haruldase jala väärarenguga pisipoiss Gert vajab abi
PALUN AITAME! Haruldase jala väärarenguga pisipoiss Gert vajab abi

PALUN AITAME! Haruldase jala väärarenguga pisipoiss Gert vajab abi

Gert on 2-aastane rõõmsameelne pisipoiss, kes sündis haruldase jala väärarenguga. Lastefond palub aidata Gerdi emal tasuda Vilniuse Lastehaiglasse ravikonsultatsioonile sõitmise kulud, sest 750 euro tasumine käib üksi last kasvatavale emale üle jõu.

Lapsel on diagnoositud parema jala komppöidsus ja sääre- ning pindluu lühenemine. 2-aastane Gert ise ei saa oma haigusest aru – ainult siis, kui ortoosi jalal pole ja tal valus on.

Komppöid tähendab, et lapse labajalg on pööratud sissepoole (nii varbad kui ka pöiaots suunatud keha keskjoone poole) ja kõndides toetub laps pöia välisservale, mitte tallale. See ei parane kunagi iseenesest, vaid pigem süveneb ning põhjustab seejuures lapsele suuri vaevusi. Gerdi puhul on tegu haruldase juhtumiga, mille puhul on otsitud abi operatsioonist, kipsidest, lahastest, ortoosist ja füsioteraapiast, ent jala seisund on ajaga kahjuks aina halvemaks muutunud.

Keegi ei ole Eestis sellise haigusjuhtumiga veel varem kokku puutunud ning Gerdi esimene raviarst ei näinud paraku eriti teist võimalust kui lapse jalg lähitulevikus amputeerida. Poiss saab oma haige jalaga küll ortoosi kandes joosta, hüpata ja kõndida ning ka tundlikkus jalas on säilinud, kuid olukord halveneb päev-päevalt.

Vilniuse Ülikooli Lastekliiniku arst dr Giedrius Bernotavicius on aga spetsialiseerunud raskete kaasasündinud jäsemete patoloogiate ravile ning omakorda pidevas suhtluses maailmakuulsa kaasasündinud jäsemete defektide klassifikatsiooni looja USA arsti dr Paleyga, kelle käe all Leedu arst isegi õppinud on. Tänu Gerdi praegusele raviarstile on Vilniuse Lastekliiniku arstid Gerdi juhtumiga kursis ja arvamusel, et lapse jalga on siiski võimalik säilitada. Tänaseks on teada, et suure tõenäosusega toimub Gerdi esimene operatsioon Vilniuse arstide osavõtul juba selle aasta alguses Tallinnas. Selleks aga, et arstid saaksid paika panna lõpliku raviplaani ja planeerida operatsioonid, oli Vilniuse tohtrite soov Gerti isiklikult näha ja hinnata tema seisundit.

Politsei- ja Piirivalveamet aitas Gerdile Vilniusesse sõitmiseks kiiresti dokumendid muretseda, kuid sellise ravireisiga kaasnevad ka arvestatavad reisikulud – perel tuleb tasuda nii lennupiletite, kindlustuse, majutuse kui ka kohapealse transpordi eest ning sellist raha pole lapse emal kusagilt võtta…

Gerti saab aidata, tehes annetuse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, märkides selgitusse “Gert”:

  • Swedbank IBAN EE682200221015828742
  • SEB IBAN EE261010220014910011
  • Luminor IBAN EE791700017000285384
  • LHV IBAN EE527700771000610813
  • Coop IBAN EE824204278603586607

Võib ka helistada Lastefondi heategevuslikele telefoninumbritele. Annetussumma lisatakse sama kuu telefoniarvele:

  • helistades 900 5025, annetad 5 eurot
  • helistades 900 5100, annetad 10 eurot
  • helistades 900 5500, annetad 50 eurot