Avaleht Heategevus Püha Johannese Kooli heategevuskontsert toimub 24. novembril
Püha Johannese Kooli heategevuskontsert toimub 24. novembril

Püha Johannese Kooli heategevuskontsert toimub 24. novembril

Püha Johannese Kooli heategevuskontsertPüha Johannese Kooli Sihtasutuse heategevuskontserdil esinevad kooli toetuseks helilooja Arvo Pärt, tuntud Eesti näitlejad ja ansambel Linnamuusikud.

Sel sügisel esimese klassiga alustanud Püha Johannese Kool (PJK) korraldab juba sellel pühapäeval algusega kell 18.30 Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus heategevusliku kontserdi oma koolimaja rajamise toetuseks.

Oma esinemisega panevad õla alla helilooja Arvo Pärt, näitlejad Mari-Liis Lill, Rasmus Kaljujärv, Maria Peterson ja Eva Eensaar ning ansambel Linnamuusikud Taivo Niitvägi juhatamisel.

Kool avati 2013. aasta 1. septembril kahe paralleelse esimese klassiga, millest üks on poistele (18 õpilast) ja teine tüdrukutele (16 õpilast). Kool kasvab täiemahuliseks 12 aasta jooksul lennu kaupa, igal aastal võetakse vastu uued esimesed klassid. Sel õppeaastal tegutseb PJK Miikaeli Ühenduse ruumides, edaspidiseks tegevuseks hädavajaliku oma koolimaja toetuseks heategevuskontsert toimubki.

“Meie kooli sündimise teekond on ilus: vaim ja hing on loodud, ihu ehk mateeria kasvab tasapisi selle ümber. Kõik saab alguse taevastel kangastelgedel, tajume nende usinat liikumist ja usume, et inimesed, kes oma hea tahtega sellele kaasa aitavad, pärivad väärilised tänutähed,” rääkis kooli direktor Liivika Simmul.

PJK on sündinud Nõmme ortodoksi kiriku lapsevanematest ja õpetajatest koguduseliikmete kodanikualgatusena ning kasvab ühistegelikus ja vabatahtlikus korras. Enamik õpilastest ei ole seotud kirikuga, kool näeb end ühiskonna teenijana. Kooli õppekava on tavapärasest rikkalikum ning nõudlikumgi.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga