Avaleht Heategevus PÜHENDATUD UKRAINA VÕIDULOOTUSELE I Oksana Tandit paneb heategevuslikule oksjonile kolm unikaalset disainrõivast
PÜHENDATUD UKRAINA VÕIDULOOTUSELE I Oksana Tandit paneb heategevuslikule oksjonile kolm unikaalset disainrõivast

PÜHENDATUD UKRAINA VÕIDULOOTUSELE I Oksana Tandit paneb heategevuslikule oksjonile kolm unikaalset disainrõivast

Eesti üks omanäolisema käekirjaga moeloojaid, Ukraina juurtega Oksana Tandit, esitleb 1. detsembril vabadusmuuseumis Vabamu oma aastalõpu kapselkollektsiooni „Võit“, mis on pühendatud Ukraina võidulootusele. Kollektsioon kannab heategevuslikku mõtet, millesse saab oma panuse anda juba enne etendust oksjonil osaledes.

Foto: Silvia Pärmann

„Kollektsioon on valge, kuldne ja helge ning pühendatud lootusele, et Ukraina võit peagi saabub. Minu kui disaineri jaoks on mood keel, millega tuua lootust, väljendada oma sügavamaid südamesoove ja unistusi ning anda oma panus Ukraina vabaduse ja rahu heaks. Kõik me saame aidata, olgu panus väike või suur,“ rääkis Oksana Tandit.

Foto: Silvia Pärmann

Esitlusele eelneval nädalal, 25. novembrist 1. detsembrini, toimub disaineri ametlikul Facebooki leheküljel heategevuslik oksjon, kus kolm ainulaadset disainrõivast värskelt valminud kollektsioonist, millel igaühel alghinnaks tuhat eurot, lähevad enampakkumisele.

Foto: Silvia Pärmann

Saadud tulu annetab Oksana tervikuna MTÜle Slava Ukraini, kes muretseb  Ukrainasse saatmiseks sooje tekke ja muud karmiks talveks vajalikku, et sealsed inimesed külmaperioodi paremini üle elaksid.

Foto: Silvia Pärmann

Oksjonil osalemiseks saab aidata soovija kommenteerida kolmest endale enim meeldiva rõiva foto all, nimetades hinna, millega ta sooviks seda endale soetada. Mõistagi peab pakkumine ületama alghinna ning võitjaks tunnistatakse kõrgeim pakkumine. Lisaks tuleb disainer vastu ka selles osas, et kuigi rõivad on originaalis tehtud suurusele 38, siis teeb ta vajadusel täpselt samasugused võitjatele sobivates mõõtudes. Kui keegi aga eelistab oksjonil osaleda anonüümselt, siis on ka see võimalik  – soovija saab oma pakkumise edastada disainerile kas otse või tema Facebooki lehe privaatsõnumitesse ning see võetakse arvesse.

Foto: Silvia Pärmann

Ajatult elegantne kollektsioon on seekord aastalõpule ning võiduteemale sobivalt helgelt valge ja kuldne, kuid sealt leiab ka ruudukangaid ja pruune karamellitoone. Rõivadisainis näeme Oksanale iseloomulikku detailide rõhutamise oskust, kõrgekvaliteetseid villkangaid ning rangejoonelisi efektsete nööpide ning kõrgete kraedega trench-pintsakuid kohtumas volangide, naiseliku siidi, kuldse naha ja glitteriga.

  • Kollektsiooni esitlusele järgnevalt läheb see müüki Oksana Tanditi esindussalongi Tornimäel.