Avaleht Heategevus Restoranid kogusid SOS Lasteküla toetuseks 11 400 eurot
Restoranid kogusid SOS Lasteküla toetuseks 11 400 eurot

Restoranid kogusid SOS Lasteküla toetuseks 11 400 eurot

Tuljak
Tuljak

Heategevuslik restoranidepäev kogus SOS Lasteküla laste hariduse toetuseks 11 400 eurot, restoranide töötajad ning külastajad said aga rikkamaks väga eriliste emotsioonide võrra. Annetatud summaga soetatakse noorsportlastele treenimiseks vajalik spordivarustus ning peretugevdusprogrammis osalevatele lastele tagatakse mitmekülgne õpiabi.

SOS Lasteküla poolt korraldatud heategevuslik restoranidepäev toimus juba teist aastat ning oli väga edukas. Kui eelmisel aastal õnnestus ühe päevaga koguda 4525 eurot, siis tänavu tuli kõikide restoranide poolt annetatud kogusummaks 11 400 eurot.

Annetatud summast 5000 euroga toetatakse SOS Lasteküla perede lapsi, kes tegelevad spordiga professionaalsel tasemel ning osalevad aktiivselt erinevatel spordivõistlustel. Noorsportlaste peredel aidatakse soetada vajalik spordivarustus, sest näiteks jalgpalluritel kulub treeningriideid ning jalanõusid ühel hooajal mitu komplekti. Teise 5000 euroga toetatakse SOS  peretugevdusprogrammis osalevad lapsi, kellel kodus puuduvad õppimiseks sobivad tingimused. SOS Lasteküla keskustes on olemas kõik võimalused õppimisega tegelemiseks ning õppimist jälgivad professionaalsed abiõpetajad.

„Oleme väga tänulikud kõikidele restoranidele ning külastajatele, kes otsustasid ühendada võrratud maitseelamused heateo tegemisega,“ ütles SOS Lasteküla fundraisingu ja kommunikatsiooniosakonna juht Kadi Sumberg „Heategevuspäeva populaarsust näitab seegi, et juba on meie poole pöördunud mitmed uued restoranid ning uurinud, kuidas on võimalik järgmisel aastal projektiga liituda.“

Tarkusekuu viimasel päeval, 30. septembril avasid paljud populaarsed restoranid oma uksed, et aidata SOS Lastekülas elavate perede lapsi. Restoranide külastajad annetasid sel päeval 10% oma restoraniarvetest SOS Lasteküla peredes elava 200 lapse hariduse heaks. Lisaks toetatakse läbi peretugevdus – ja haridusprogrammi veel kokku 400 last.

„Restoran Amarillo töötajad ütlesid heategevuspäevale kohe „Jah!“ ning 20 aastat majas töötanud Sokos Hotels tegevdirektor Anu Soosaar täiendas, et sel juhul kogume raha terve nädala jooksul. Et saaks rohkem aidata. Nii õnnestuski lisaks kogutud hiigelsummale rääkida nädala jooksul sadadele inimestele SOS Lastekülast – tihti pikemalt kui toitudest. Väga õnnelik nädal!“ ütles Sokos Hotels Tallinn müügi- ja turundusdirektor Evelin Org.

Heategevuslikul Restoranidepäeval osalesid Amarillo, Bocca, Cafe Lyon, Carmen Cafe, Chedi, CRU, Gianni, Horisont, Kaks Kokka, Korsten Armastus &Hea Toit, Kuldmokk, La Bottega, Leib resto ja aed, Meat Market (Tartu), Merineitsi, Mimosa, Moon, Monaco, MuSu resto, Neikid, NOA, OKO, Platz, Radisson Blu hotel Sky Lobby Baar&Lounge 24, Ruhe, Salt, Tchaikovsky, Tuljak, Umami, Ö, Ginger Cafe, Ingver kohvik-restoran.

sos-lastekula

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga