1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Südamekuu varjupaikades: koerapidamine on südametervisele hea
Südamekuu varjupaikades: koerapidamine on südametervisele hea

Südamekuu varjupaikades: koerapidamine on südametervisele hea

Aprill on üleriigiline südametervise kuu ja sel puhul korraldab Varjupaikade MTÜ juba viiendat aastat järjest südamesõbra kampaaniat, mil tõmmatakse erilist tähelepanu just varjupaiga koertele. Koduotsivad koerad ja inimeste südametervis on omavahel seotud väga lihtsal põhjusel – teadusuuringud näitavad, et koeraomanikel on parem südametervis ja nende eluiga on pikem.

Põhjus peitub ilmselt selles, et koeraomanikud käivad regulaarselt jalutamas. Südame kaitsmiseks soovitatakse kolm kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas ning südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus.

“Kampaania raames loodab päris enda kodu leida 25 varjupaigakoera. Lisaks heale tujule ja tingimusteta armastusele, mida üks karvane sõber igapäevaselt pakub, saad koera võttes ka väga väärtusliku boonuse – oled tervem, aktiivsem ja õnnelikum inimene!” selgitab Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa kampaania tagamaid.

Ka kardioloogid nõustuvad, et koeraomanikud on tugevama tervisega. “Ameerika Südameassotsiatsioon seostab lemmiklooma, eriti aga koera omamist langenud südamehaiguste riskiga ja pikemaealisusega. Uuringutega on kindlaks tehtud, et koeraomanike vererõhk stressisituatsioonides on lemmikloomadeta inimeste omast madalam. Lemmikloomade omanikel on veres madalam triglütseriidide ja kolesterooli tase (need on südamehaiguste indikaatorid) kui lemmikloomadeta inimestel. Lisaks tunned end looma eest hoolitsedes vajaliku ja oodatuna ning miski ei peleta üksindust paremini, kui liputav saba ja märjad musid,” sõnab kardioloog Lagle Suurorg.

Kõik aprillikuu jooksul uude koju minevad koerad saavad kaasa kingipaki, kus sees head-paremat kampaania toetajalt FendaF OÜ-lt. Kampaaniat toetab ka Hill’s Eesti, kes kogub aprillikuu vältel varjupaiga koertele kvaliteetset toitu.

Varjupaikades kodu ootavate koerte kohta saab infot veebilehelt.

  • Varjupaikade MTÜ on Eesti suurim koduta loomadega tegelev organisatsioon, kuhu kuuluvad varjupaigad Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Viljandis, Võrus ja Valgas ning Loomade heaolu keskus Viljandimaal. 15 tegutsemisaasta jooksul on MTÜ koju aidanud enam kui 23 000 looma.
Head Uudised GoodNews