1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Tartu Mart Reiniku Kool kogus raskelt haigele poisile 1710 eurot
Tartu Mart Reiniku Kool kogus raskelt haigele poisile 1710 eurot

Tartu Mart Reiniku Kool kogus raskelt haigele poisile 1710 eurot

eikoTartu Mart Reiniku Kooli õpilased ja õpetajad kogusid kooli tänavuse jõuluheateo kampaania raames annetusi 9-aastasele Tartu poisile Eikole, kes vajab oma haruldase haiguse tõttu ravitoidusegu. Kokku koguti kahe nädala jooksul 1710 eurot.

5.–16. detsembrini kutsusid kampaania korraldajad üles iga koolipere liiget andma oma väikest panust Eiko toetuseks. “Meie eesmärk oli, et igaüks panustaks vähemalt ühe euro,” räägib aktsiooni üks eestvedajatest, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Karolina Antons. “Soovisime pigem kaasata võimalikult paljusid ega seadnud esikohale suurt annetussummat.”

Tänavune jõuluheategu sooviti teha mõnele Tartu lapsele, kes ühise kodulinna kaudu võiks kooliperet kõnetada ning kelle lugu silmi avada ja natuke ka õpetada. Selle lapse leidmiseks pöörduti Lastefondi poole ning 9-aastase Tartu poisi Eiko näol leitigi sobiv abivajaja.

“Lastefond oli kohe väga koostöövalmis ja soovitas meile kaht Tartu last, keda nad hetkel toetavad. Eiko lugu tundus õpilastele mõistetavam ja ehk ka veidi enam mõtlemapanev, mistõttu otsustasime just teda aidata,” selgitab Antons.

Kahe nädala jooksul kogusidki kõik 38 klassikomplekti omakeskis ja erinevatel viisidel Eiko toetuseks annetusi ning kampaania lõpus koguti need kokku. Suur roll oli klassijuhatajatel, kes sõnumit oma klassi laste ja ka lapsevanemate seas levitasid. Samuti joonistasid lapsed Eikole jõulukaarte, et edastada ka oma head soovid.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar peab kooli algatust väga tähelepanuväärseks. “See on suur asi, kui üks koolipere otsustab jõud ühendada, et teha suur heategu. Eriti liigutav on, kui just noored soovivad anda panuse heategevusse, mida tuleb aasta-aastalt üha sagedamini ette. Oleme väga tänulikud!” sõnab ta.

Heategevuslik jõulukampaania MRK Hea Tegu on Reiniku Koolis juba omamoodi traditsiooniks saanud – neid korraldatakse alates 2013. aastast. Varasemalt on kogutud annetusi MTÜ Mondo vahendusel nelja Ghana lapse koolis käimise toetamiseks; Tartu üksikema abistamiseks ja oma kooli koridoridesse vajalike istumispinkide valmistamiseks.

Head Uudised GoodNews