Avaleht Heategevus Tartu ülikooli üliõpilaste heategevusprojekt ületas mitmekordselt abivajajate ootused
Tartu ülikooli üliõpilaste heategevusprojekt ületas mitmekordselt abivajajate ootused

Tartu ülikooli üliõpilaste heategevusprojekt ületas mitmekordselt abivajajate ootused

Tartu ülikooli üliõpilaste heategevusprojekt ületas mitmekordselt abivajajate ootusedTartu ülikooli majandusteaduskonna tudengid kogusid õppetöö käigus korraldatud heategevusprojektiga Imastu kool-kodu erivajadustega inimestele sadu kingitusi, mis aitavad talvised tubased tegevused lõbusamalt mööda saata.

Tartu ülikooli õppeaine „Personalijuhtimine ja organisatsioonikäitumine“ raames viisid 3. aasta majandusteaduse bakalaureusetudengid läbi südamliku heategevusprojekti. Kodutöö eesmärk oli koguda Imastu Kool-Kodu noortele vajaminevaid asju ning siduda praktiline ülesanne organisatsioonkäitumise põhiteadmistega – õppida, kuidas seada sihte ja kuidas meeskonnana jõuda soovitud eesmärgini.

Organisatsioon Imastu kool-kodu on Tapa vallas, Imastu külas asuv kodu psüühilise erivajadusega täiskasvanutele ja intellektipuudega lastele. Lisaks lastele ja täiskasvanutele, kelle eest majas hoolt kantakse, on seal ka rühm noori, kes vajavad eritähelepanu. Nende igapäeva täidavad tegevused nagu õppimine, käsitöö, joonistamine, kaardimängud jpm.

„Kuna nende hulgas on psüühilise erivajadusega noori, kellel avalduvad agressiivsushood ja ärevushäired, on nende tegevused piiratud ning suurema osa oma ajast peavad nad veetma tubaselt. Selle aja sisustamine erinevate huvitavate ja arendavate tegevustega on keerukas ülesanne – seda eriti piiratud eelarvega,“ rääkis kursuse juhendaja, Tartu ülikooli juhtimise lektor Eneli Kindsiko, lisades: „Kodutöö ülesandeks oli teha head ja aidata teistel noortel läbi alljärgnevate väikeste projektide oma talv paremini ja lõbusamalt veeta.“

Üliõpilased pidi projekti käigus proovile panema oma koostöö- ja planeerimisoskused. „Projekti lõpuks ületasid enamik gruppidest neile etteantud plaani ning kogusid vajaminevaid asju kordades rohkem kui neilt algselt oodati,“ rõõmustas Kindsiko.

Projekti vältel kogusid üliõpilased üle 100 teepaki ja küpsetusjahu, 60 sokipaari, 62 tegevusmängu, mitmeid kaste joonistustarbeid ning ca 100 kg joonistuspaberit, samuti mitmeid kaste maiustusi ja üliõpilaste endi pereliikmete poolt südamlikult lisatud omakootud sokid, pajalapid ja põlled.

19. novembril toimus heategevusprojekti käigus kogutud pakkide üleandmine Tartu ülikoolis. Organisatsiooni esindama tulnud lapsevanemad Egne Randviir ja Andrus Salu rääkisid oma isiklikud lood ning tõid välja oma esialgse imestuse: „Meid liigutas, et sellise projektiga tulid välja just majandusteaduskonna tudengid“. Samuti rõhutasid esindajad, et lisaks asjadele on alati oluliselt puudus ka inimestest – lihtsalt olla olemas ja külas käia.

Kohtumisel räägiti ka antud asutuse vajalikkusest Eestis. Näiteks selgus, et Eestis on hetkel 6 kohta ca 200 eritähelepanu vajavale teismelisele.

„Selle kodutöö puhul oli hästi oluline, et see teadvustas meile, tudengitele seesuguse probleemi suurust Eestis. Mina näiteks ei kujutanud üldse ette, et lastele nii vähe kohti on ja et see süsteem nii raskelt toimib, kuna polnud selle valdkonnaga ise varem kokku puutunud. Tõeliselt hea meel oli aidata ja saada kinnitust, et inimesed on ikkagi nõus aitama, kui küsida,” rääkis oma kogemusest projektis osalenud 3. aasta bakalaureusetudeng Kadri.

Projekti läbiviijad tänavad organisatsioone ja isikuid, kes aitasid projekti täita:

Räpina Paberivabrik, Sokisahtel, OÜ Sokivabrik Sartex, AS Prike, OÜ Interaltus, OÜ Snitty, Eva-Lotta Kunstiäri,  AS Selver, OÜ Karupoeg Puhh, OÜ Ülemiste Ärimaja ja Tiit Kõuhkna, Apollo raamatupood, Silja Tartu Võru tänava puutöökojast, AS Kalev, AS Tartu Mill, Karli ja Linda maiustused, Riina Lulla, Martin Liiv, Heli Ots, Pjotr Degtjarjov, Sirje Sukk, Kristin Kõrre, Liis Noorkõiv ja Kadri Jaanipere.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga