Avaleht Heategevus Toetame ühekoos liigesehaigete laste ravivesivõimlemist
Toetame ühekoos liigesehaigete laste ravivesivõimlemist

Toetame ühekoos liigesehaigete laste ravivesivõimlemist

Toetame ühekoos liigesehaigete laste ravivesivõimlemistKa sinul on võimalus toetada lapseea liigesepõletikuga lapsi ja noori, kellele on regulaarne ravivõimlemine heaks võimaluseks saada füüsilist koormust.

Vesivõimlemise tunnid aitavad neil lastel vähendada haigusest tingitud ja vähesest kehalisest aktiivsusest tulenevaid väga tõsiseid terviseprobleeme.

Projekt liigesehaigete laste ravivõimlemise toetamiseks sai algus juba 2006. aastal, kui Selveri kampaania “Koos on kergem” raames alustati annetuste kogumisega.

Hetkel toimub ravivesivõimlemine Aura Veekeskuses ning lapsed on jaotatud erinevatesse vanusegruppidesse. Tunnid koosnevad terapeutilistest harjutustest, mis parandavad noorte liigeste liikuvust, suurendavad lihasjõudu ning vastupidavust. Näiteks saavad lapsed veekeskkonnas sooritada kergeid hüppeid, joosta, mängida ning imiteerida jalgrattasõitu, mis neile kuival maal liigselt koormav oleks. Tunni lõpus võivad lapsed jääda ka basseini ujuma või palli mängima. Füsioterapeut Aire Arge peab tundide juures oluliseks siduda kasulik meeldivaga, et noored saaksid liikumisest positiivse emotsiooni.

Hetkel osaleb ravivõimlemisprogrammis 36 last, kes on 3-16 aastased. Hooaja jooksul tuleb gruppi alati ka lapsi juurde.

2006. aasta sügisest kuni 2011. aasta kevadeni tegeles lastega füsioterapeut Margus Mustimets, 2011. aasta sügisel jätkas sama tööd füsioterapeut Maria Velgan. 2013. aasta sügisest alustas ravivesivõimlemise juhendamisega füsioterapeut Aire Arge.

Vaata pilte ravivõimlemisest Auras SIIN!

Kuidas Sina aidata saad?

 • hakates Lastefondi püsiannetajaks
 • tehes ülekande Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgituseks „Ravivesivõimlemine“:
  221015828742 (Swedbank)
  10220014910011 (SEB)
  334408530000 (Danske)
  17000285384 (Nordea)
  771000610813 (LHV)

Lastefond tasub füsioterapeudi töötasu ja veekeskuse piletid, mis teeb ühe kuu toetussummaks ~500 eurot (sõltuvalt osalejate arvust).

Lisainfot Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevusest leiab SIIT!

Kommentaarid