Avaleht Heategevus Toidupank sai hiigelannetusena 250 000 portsjonit putru
Toidupank sai hiigelannetusena 250 000 portsjonit putru

Toidupank sai hiigelannetusena 250 000 portsjonit putru

Toidupank4Möödunud reedel jõudis Toidupanka pudruhelveste hiigelannetus. Tegemist on vaieldamatult ühe suurima ühekordse toidu päästmise operatsiooniga, mille raames säästeti hävimisest 250 000 portsjonit putru.

Toidupanga tegevjuht Piet Boerefjin: “Kvaliteetne toidukaup, mille markeeringujärgne “parim enne” on möödas, ei ole seetõttu veel söögikõlbmatu. Tegelikult on paljude toiduainete puhul tarbimiseks sobilik aeg veel isegi aastaid pärast seda kuupäeva, näiteks kuivainetel.

Kõige kurb-naljakama näitena tooksin ehk Himaalaja soola, mis on 15 miljonit aastat mäeküljes olnud aga nüüd poes saab 3 kuu pärast “parim enne “ mööda. Usun, et mõistate, mida ma öelda tahan. Selle konkreetse pudrukoguse pakkumise saime ühelt ettevõttelt, kes seda müüa enam ei saanud aga ära viskamise asemel otsustas meiega nõu pidada. Aimates pakkumise võimalikku väärtust, otsustasime panustada selle päästmisesse. Tellisime veterinaarametilt analüüsid ning saime dokumenteeritud kinnituse oma ootustele, et selle pudruga on kõik korras. Tahame seda õnnestumist avalikkusega jagada, sest see on hea näide ja eeskuju, kuidas pisutki mõeldes on koostöös Toidupangaga võimalik väga palju head teha.

toidupank

Puudust kannatavate inimeste abistamisele saab kaasa aidata igaüks. Meil on reedel ja laupäeval 12.-13. mail toidukogumispäevad kauplustes üle Eesti ning ootame sinna registreerima veel ca 250  vabatahtlikku. Viimaste toidukogumispäevade ajal oli meid kokku pea 1000 inimest.”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga