Avaleht Heategevus Uuskasutuskeskus pani Tallinnas püsti annetatud helkuritest helkuripuu
Uuskasutuskeskus pani Tallinnas püsti annetatud helkuritest helkuripuu

Uuskasutuskeskus pani Tallinnas püsti annetatud helkuritest helkuripuu

Uuskasutuskeskus püstitas Arsenali keskuse neljanda sünnipäeva puhul keskuse parklasse helkuripuu. Uuskasutuskeskuse kauplustesse jõuab muude annetuste seas mitmesuguseid helkureid, millest võib veel paljudel kasu olla. Väike helkur teeb pimedal ajal nähtavaks ja võib päästa elu.

Neli aastat tagasi avas Arsenali keskuses uksed ka üks Uuskasutuskeskuse kauplustest. Lisaks sõbralike hindadega teise ringi kauba valikule hindavad külastajad kõrgelt võimalust keskuse lahtiolekuaegadel tuua kodust ära üleliigseks muutunud, ent jätkuvalt heas korras asju. Rõivaste ja teiste annetuste hulka satub sageli ka helkureid. Helkureid jagatakse mitmetel üritustel ning nii koguneb mõnda koju mitu väikest abimeest. Uuskasutuskeskusesse on jõudnud nii kasutuses olnud kui ka täiesti uusi, veel pakendis helkureid.

„Aasta pimedaimal ajal on helkurid Uuskasutuskeskustes populaarsed. Arsenali keskuse sünnipäeva puhul otsustasime hulga helkureid uuesti ringlusse suunata
helkuripuu kaudu. Väike helkur võib teha suure heateo, uuskasutusse võetud helkur on omakorda keskkonnasäästlik. Enamik helkuripuule riputatud helkureid on seejuures uued,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Osa helkureid on Uuskasutuskeskusesse jõudnud ilma kinnituseta – neile sai uus elu antud nööri külge sidumisega. Vahel jääb helkuri kasutusiga lühikeseks põhjusel, et see tuleb kinnitusest lahti ja kukub maha. Sellised kaotatud helkurid saab uuesti kasutusele võtta uue kinnituse lisamisega.

Helkuripuuks valiti Arsenali keskusega koostöös üks madalamate okstega vahtrapuu keskuse Kalamaja poolse parkla keskosas. „Parklas ei sega puu külge riputatud helkurid liiklust, samas saavad helkurid tänu parklas peatuvatele autodele kenasti valgustatud,“ märkis Arsenali keskuse turundusjuht Kai Reinfeldt. „Helkuripuult võib igaüks, kel helkur puudu, endale meelepärase kaasa võtta. Kui aga endal on mõni helkur üle, saab tuua ja puule riputada. Ootame helkureid puule lisama ka kõiki Arsenali keskuses ja naabruses tegutsevaid ettevõtteid.“

Arsenali keskuse helkuripuu rõõmustab põhjatallinlasi terve sünnipäevanädala, 2. kuni 8. novembrini. Helkurite eest hoolitsevad Arsenali keskus ja Uuskasutuskeskus. „Kui helkuripuu võetakse hästi vastu ja tuuakse helkureid juurde, siis hoiame helkuripuud kauem. Võib-olla saab sellest tore traditsioon ka tulevikuks,“ lisas Kai Reinfeldt.