Avaleht Heategevus VIDEO! MEIS KÕIGIS ON PEIDUS ÜKS TIIGER! Heidy Tamme möirgas tiigrina ja peletas minema peksja
VIDEO! MEIS KÕIGIS ON PEIDUS ÜKS TIIGER! Heidy Tamme möirgas tiigrina ja peletas minema peksja

VIDEO! MEIS KÕIGIS ON PEIDUS ÜKS TIIGER! Heidy Tamme möirgas tiigrina ja peletas minema peksja

Lauljatar Heidy Tamme ütleb tiiger Pootsmanni heaks korraldatavas kampaanias, et tiiger tema sees tõstis pead, kui ta nägi tänaval peal peksmist.

Ta nägi, et üks mees peksis teist meest, kes lamas maas. Ümberringi polnud kedagi, mobiiltelefone ka sel ajal polnud. Tamme röögatas ja mees lõpetas peksmise.

„Mulle kingiti aastaid tagasi horoskoobiraamat. Kui lõin selle lahti, siis selgus, et ma pole Hiina horoskoobi järgi lammas, vaid hoopis tiiger. Hakkasin tagasi vaatama ja analüüsima, kuidas ma olen käitunud,“ meenutas Tamme.

„Me kõik teame, kuidas tiigrid urisevad. See tiigrike, kes tuli minust sellise võimuga välja ja röögatas, oli päästja. Hoidkem meie tiigrikesi,“ palub ta. „Kutsun kõiki võitlema selle eest, et Pootsmann ikkagi meie juurde tagasi saaks. Täpselt nagu inimestel, peavad ka loomal olema sobivad tingimused, et tal oleks hea.“

Lauljatar tunnistab, et ta pole Tallinna loomaaias käinud, kuid nüüd on põhjust minna.

„Arvasin, et see on rohkem lastele, sest lapsed on ju sama siirad kui loomad,“ sõnas Tamme. „Loomaaed on selline keskkond, kus iga inimene kohtub oma ehedusega, sest loomad on ausad, nad ei tee midagi ülearust. Olen nüüd pensionär ja mul on rohkem aega. Heameelega lähen rahulikult loomaaeda jalutama.“

Tallinna Loomaaed ja Tallinna Loomaaia Sõprade Selts korraldavad kampaaniat, et ehitada meie ainukesele amuuri tiigrile Pootsmannile ja tema perele loomaaeda nüüdisaegne eluala Tiigriorg. Sel aastal annavad panuse Tiigrioru valmimisse ja ajutiselt Tšehhi loomaaeda kolinud Pootsmanni tagasitulekuks kümme vägevat naist: Kaja Kallas, Reet Linna, Heidy Tamme, Annely Adermann, Tanja Mihhailova, Ksenja Palta, Amani Kiivikas, Carmen Pritson ja kampaania juht Veronika Padar.

Tiigriorgu saab toetada, helistades Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi annetusnumbritele. Kui helistate 900 9007, annetate 5 eurot; kui 900 9008, annetate 10 eurot; kui 900 9009, annetate 20 eurot. Samuti on võimalus Tiigrioru ehitamist toetada ülekandega seltsi arvelduskontole EE432200221010716613. Selgitusse märkida “Tiigriorg”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga