Avaleht Heategevus VIDEO! TV3 heategevuslik „Inglite aeg“ toob Eesti rahva ette viie perekonna lood
VIDEO! TV3 heategevuslik „Inglite aeg“ toob Eesti rahva ette viie perekonna lood

VIDEO! TV3 heategevuslik „Inglite aeg“ toob Eesti rahva ette viie perekonna lood

Fotod: Külli Rummel

TV3 heategevussaade „Inglite aeg“ tuleb taas ja seda juba neljandat korda. TV3 on tänu Eesti rahva abile suurte summadega toetanud inimesi ja perekondi, kelle eluteele on saatus veeretanud raskusi, millest ainult oma jõududega on väga keeruline välja tulla. Ka sel aastal aidatakse viit abivajajat, kelle lood puudutavad kõiki kogu hingest. Kogutud summa läheb jagamisele saates osalenud abivajajate vahel ja nii teavad inimesed täpselt, kelleni nende annetusraha jõuab.

Abivajajate lood

Väikese 1,5-aastase Juss-Mathiase lugu

Pisikese Juss-Mathiase lugu on südantlõhestav. „Inglite aeg“ läheb külla Himmaste külla Põlvamaal, kus elavad Juss-Mathias oma õe Adeele-Ameliaga ning vanemate Carina ja Juhaniga. Kevadel juhtus perega kohutav autoavarii, kus ema Carina sõitis teelt välja ja põrkas tohutu hooga otse vastu betoonist teetruupi. Tütar Adeele pääses vigastustega, kuid Juss-Mathias jäi kaelast allapoole halvatuks. Mida peab tundma ema, kes põhjustas õnnetuse, mille tagajärjel sai rängalt kannatada tema pisike poeg? Väikese vapra Juss Mathiase pere lugu on näide sellest, et meid kõiki võib ühel päeval tabada saatuslik hetk, mis pöörab pea peale kogu endise elu. Ema Carina, isa Juhan ja õde Adeele pole aga sugugi alla andnud, et oma pere õnnetusse sattunud kõige pisemat igati toetada ja aidata.

Pereisa Eriku lugu

Tartus elab tore pereisa Erik, kes aga on paraku viimastel aastatel erakordselt kurja haiguse küüsis, mille võimalik ravi on nii kallis, et käib isegi meie haigekassale üle jõu. Erikul avastati ülimalt haruldane vähi vorm. Pisikeste Karmeli ja Marioni issi ning Margiti abikaasa elu hind on 60 000 aastas. „Inglite aeg“ püüab koos Eesti rahva toetusega mitte kaotada usku ning Eriku tütardele lubada, et isal hakkab parem.

Koolipoiss Heinrichi lugu

Tallinna külje all Jüris kohtub „Inglite aeg“ sümpaatse ja hea huumorisoonega nooremehega, kel nimeks Heinrich. Saatus on olnud aga väga kuri ja Heinrichit tabas haigus, mis on laste puhul täiesti ootamatu ja erakordne. Väike poiss sai aasta tagasi hingedepäeval matemaatika tunnis insuldi! Tema vanemad Viktoria ja Margus ning vend Richard teevad kõik endast oleneva, et poiss võimalikult kiiresti taastuks. Loo muudab eriliselt südamlikuks Heinrichi klass, kes kõik teda igakülgselt toetavad ning just nende ettevõtlikkusele jõudis see uskumatult karm lugu ka „Inglite ajani“.

Vanaema Irene lugu

Vanaema Irene loos on nii palju armastust, soojust ja kõikevõitvat lootust, et pole ime, et rasket haigust põdev tubli Eesti naine on suutnud siiani vastu pidada. Kuid ilma kiire abita võib see kõik lõppeda. Irene vaevleb viimase staadiumi kopsuvähi küüsis, kuid on siiski väike lootus – 17 000 eurot maksev ravikuur võib kinkida talle elupäevi juurde. Ta unistab, et saaks näha oma lastelaste Andri ja Janelle suureks kasvamist ning veeta võimalikult palju täisväärtuslikke päevi oma ainsa tütre Helina kõrval.

Üksikema Kristeli lugu

Alati pole võimalik haiget terveks teha, kuid alati on võimalus aidata. Ääretult kurb lugu räägib üksikemast Kristelist, noorest naisest, kes ei kavatse alla anda isegi kõige lootusetumas olukorras. Kristel on ema suure algustähega ja ei ole mitte mingil juhul nõus loobuma oma raskelt ja parandamatult haigest pojast. Saatus on Kristeliga olnud aga uskumatult ebaõiglane ja karm, seega proovib „Inglite Aeg“ naisele kinkida uue lootuse tulevikuks uue kodu näol.

Lauljad

Seekord esitavad imelisi laule näosaate võitja Valter Soosalu, Hanna Martinson, Karl-Erik Taukar, Tanja Mihhailova-Saar, Getter Jaani, Birgit Sarrap ja legendaarne Ivo Linna. Repertuaaris on teiste Eesti kaunite, kōigile teadatuntud lugude hulgas esindatud ka Ivo Linna armastatud lood. Saatejuht on Keili Sükijainen.

Ivo Linnale tekitas saatesse lauljaks tulemine heameelt. „See oli suur üllatus! On suur au, sest mulle meeldib teha heategevust. Meil on hästi läinud ja meil tundub olevat kõik korras, aga paljud seda enda kohta öelda ei saa. Kui näen abivajajate elusid kõrvalt, siis mul kripeldab südames – tahaks neid kuidagigi aidata. Ma tean, et ma pole imearst ega jumal, et saaksin teha need inimesed terveks, aga võib-olla on neil tänu meie laulmisele natuke kergem,“ sõnas Ivo Linna.

„Televisioonil on tohutult suur võim. Ma olen väga õnnelik, et läbi selle saate on saadud väga paljusid inimesi aidata ja täielikult muuta nende igapäevaelu. Seda saadet olen jälginud nii kaua, kui seda olnud on. Minu jaoks on see üks kõige ilusamaid saateid, mida ma näinud olen,“ kommenteeris Getter Jaani.

„See on suur asi, et mind siia kutsuti! Iga aasta olen seda saadet vaadanud ja jälginud, kui kihvtilt seda tehtud on – lauljad on nii palju tööd teinud, kogu tiim on nii vinge. Ma olen ausalt öeldes salamisi natuke oodanud, et äkki mind ka mõni aasta kutsutakse,“ ütles Karl-Erik Taukar.

„Kõik lood, mida laulame, on eesti keelsed ja üldiselt väga lõbusad ja ilusad lood. Ma arvan, et siit on igale ühele midagi meeldivat kuulata. Mul pole varem olnud võimalust nii suurel skaalal heategevust teha ja see on mul esimene kord, väga põnev on,“ kommenteeris Valter Soosalu.

„Mina olen alati teadnud, et muusika on tegelikult kui teraapia ja aitab, aga et niimoodi otseselt saab muusikaga head teha – see  tunne on väga hea, südantsoojendav,“ sõnas Birgit Sarrap.

„On hea meel, et saab oma oskustega või väikese talendiga kaasa aidata,“ ütles Tanja Mihhailova-Saar.

„Inglite aeg“ annetusliinid on juba avatud!

Annetusnumbrid:

9007301 – 5 €
9007302 – 10€
9007303 – 25 €

Välismaalt annetamiseks on avatud annetuskonto Swedbankis EE242200221056068626
Saaja: AS ALL MEDIA EESTI
Selgitus: Inglite aeg

KUULA INGLITE AJA TUNNUSLUGU!

Heategevussaade „Inglite aeg“ täna kell 20.00 TV3s!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga