Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Aita kinkida elu! Haiglad vajavad ka suvel patsientide raviks doonorite abi
Aita kinkida elu! Haiglad vajavad ka suvel patsientide raviks doonorite abi

Aita kinkida elu! Haiglad vajavad ka suvel patsientide raviks doonorite abi

Foto: Pixabay

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub inimesi suvel vähemalt ühe korra verd loovutama, kuna puhkuste perioodil jäävad verevarud alati väiksemaks, õnnetusi on aga suviti rohkem ning seetõttu on ka haiglate verevajadus suurem. Verekeskus ootab inimesi verd loovutama Ädala tänava verekeskusesse ning DoonoriFoorumisse Tallinna kesklinnas, 25. juunist 31. augustini seal verd loovutanud doonorite vahel loositakse AS Tallinkilt reis neljale Stockholmi ning päevakruiis kahele Helsingi.

„Oleks tore, kui doonorid, kes on kurtnud, et ei saa töö tõttu verekeskust selle lahtiolekuaegadel külastada, teeksid oma visiidi puhkuse ajal. Hommikuti on verekeskuses rahulik ja vereloovutamine läheb kiiresti, liiatigi on nii soojade kui ka vihmaste ilmadega mõnusa temperatuuriga verekeskuses ja DoonoriFoorumis vägagi kosutav viibida. Kuna on ka maasikaaeg, siis soovitame kõigil rohkelt kodumaiseid maasikaid süüa ning siis tulla verekeskusesse head tegema!“ kutsub doonoreid Põhja-Eesti Regionaalhaigla tootmisjuht dr Erna Saarniit.

Kuna suviti on paljud asutused puhkusel, ei saa ka verekeskus tavapärastesse paikadesse väljasõite korraldada. „Haiglad vajavad ka suvel patsientide raviks doonorite abi. Vahel isegi enam kui talvekuudel, sest inimesed on aktiivsemad ning õnnetusi on rohkem. Meil on mitu aastat olnud juuli haiglate nõudmiste rekordkuu,“ lisab dr Saarniit.

Verekeskuse väljasõidumeeskond ei tee seoses puhkustega väljasõite juuni viimasel ja juuli esimesel nädalal. Seega ootab verekeskus sel ajal doonorite täiendavat abi Tallinnas verekeskuses Ädala tn 2 ja DoonoriFoorumis Narva mnt 5.

Kõige värskemat infot veregruppide vajaduse kohta saab verekeskuse kodulehelt verekeskus.ee.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga