Avaleht Heategevus AITA LASTEL KODU SAADA! SOS Lasteküla otsib vabatahtlikke annetustekogujaid
AITA LASTEL KODU SAADA! SOS Lasteküla otsib vabatahtlikke annetustekogujaid

AITA LASTEL KODU SAADA! SOS Lasteküla otsib vabatahtlikke annetustekogujaid

poisid_koogisSOS Lasteküla Eesti ühing otsib vabatahtlikke, kes korraldaks kampaania käigus annetuste kogumise oma töökohas kolleegide seas. “Palun ole oma töökohas 1.-5. maini SOS Lasteküla vabatahtlik, kogu annetusi ja Sa teed suure heateo – kingid lastele kodu, millest nad pole julgenud unistadagi,” kutsub ühing üles.

“Kohtla-Järvel ootab 24 last pikisilmi, et nad saaksid sel suvel kolida päris oma koju. SOS-emad on neid juba ootamas, kuid veel vajavad põhjalikku remonti neli kodu, kuhu pered kolima peaksid.”

Annetusi saab koguda sularahas annetuskasti, kodulehel või annetustelefonil 900 6670 – 25 eurot; 900 6680 – 10 eurot; 900 6690 – 5 eurot.

SOS Lasteküla inimeste sõnul pole ükski annetus ei ole liiga väike, kuid et kogumine põnevam oleks, saab vabatahtlik igale üle 10-eurose annetuse tegijale kinkida südamliku raamatu „Meie kõigi lapsed“. Kokku ootab kinkimist 900 raamatut, et leida neile väärikas koht raamaturiiulil. Igalt vabatahtlikult oodatakse paarikümne raamatu kinkimist.

Miks just raamat „Meie kõigi lapsed“? Positiivne ja elujaatav raamat toob lugejale lähemale meie laste maailma ja aitab läbi täiskasvanute elulugude mõista, mida vajavad vanemliku hooleta jäänud lapsed, et nad saaksid taas usaldada enda ümber olevaid inimesi ja elu. Raamatus räägivad oma isikliku loo laps, ema, psühholoog ja paljud teised, kelle lood on tihedalt põimunud lastekülla sattunud laste eludega ning kel on tõeliselt suur ja soe süda.

SOS Lasteküla Eesti Ühing loodab kogu südamest, et juba juunis saab esimene SOS ema koos 6 lapsega uude koju kolida. Ühe kodu remont maksab keskmiselt 62 000 eurot. Teiste kodude remondiks korraldatakse teisi vahvaid aktsioone.

Vabatahtlikel palutakse anda oma soovist kaasa lüüa teada hiljemalt 19. aprillil ning annetuskasti ja raamatud toimetatakse tema töökoha kontorisse. Kõigi ettevõtete ja nende vabatahtlike nimed avaldatakse SOS Lasteküla kodulehel.

“Laste jaoks on kodu turvaline paik, kuhu saab tulla nii heas kui halvas. Meie juurde jõudnud lapsed on pikki aastaid elanud armastuse ja turvatunde defitsiidis ning vajavad hoolimist kordi rohkem, kui tavalises peres kasvavad lapsed. Iga naeratav pilk, toetav sõna ja koosveedetud hetk aitavad lapsel taas maailma usaldada, julgeda oma tundeid välja näidata, kartmata kohata halvakspanu ja hakata uskuma sellesse, et tema unistused võivad ühel päeval teoks saada,” öeldakse SOS Lasteküla pöördumises.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga