Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad AITA PÄÄSTA ELU! Pärnu haigla veretalitus toob taaskord doonoritelgid Pärnusse
AITA PÄÄSTA ELU! Pärnu haigla veretalitus toob taaskord doonoritelgid Pärnusse

AITA PÄÄSTA ELU! Pärnu haigla veretalitus toob taaskord doonoritelgid Pärnusse

Foto: Doonorid ja Sõbrad
Foto: Doonorid ja Sõbrad

Pärnu Haigla veretalitus koostöös Päästeameti ja Kaitseliiduga püstitavad 08.ja 09. septembril 2014 Martensi väljakule doonoritelgid, kus soovijad saavad teha heateo ja loovutada verd.

2014. aasta maikuus loovutas Pärnu Haigla veretalituse doonoritelkides verd 169 tublit doonorit, kes annetasid kokku 76 liitrit verd. Doonorite sõbralikku perre lisandus 55 esmast doonorit.

Doonoritelke saab külastada järgmistel aegadel:
08. septembril kell 11.00-16.00
09. septembril kell 10.00-15.00

Pärnu haigla veretalitus toob taaskord doonoritelgid PärnusseDoonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–65 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Eelnevatel päevadel soovitame tarvitada rohkelt vedelikku – vett, mahla või taimeteed. Samuti on soovitav tarbida väherasvast toitu.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Doonoritelgi külastamiseks tuleb varuda aega umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit.

GOODNEWS KIIDAB! Doonoritelke toetavad omapoolsete meenetega või toodetega: Maanteeamet, Port Artur, Pärnu Keskus, Päästeamet, Spa Estonia, Strand AS, TÜ Pärnu kolledž, Wendre AS, Teater Endla, Chemi –Pharma, A.Le Coq, Paulig Group, AVON ja Leibur AS.

Väikesest heateost saavad alguse suured heateod!

Pärnu haigla veretalitus toob taaskord doonoritelgid Pärnusse2

Kommentaarid