Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Aita päästa elusid! Rakvere doonorid, teid on väga vaja!
Aita päästa elusid! Rakvere doonorid, teid on väga vaja!

Aita päästa elusid! Rakvere doonorid, teid on väga vaja!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama teisipäeval, 15. novembril kella 13.30-17.30 Rakvere Ametikoolis (Piiri 8) toimuvale doonoripäevale.

Verekeskus vajab kõikide veregruppide verd, sest seoses haiglate jätkuva nõudluse ja doonorite vähenenud aktiivsusega on verevarud jäänud väikseks. Eriti oodatud on 0-reesusnegatiivsete ja A-reesuspositiivsete doonorite veri, kuid kutsume ka teiste veregruppide doonoreid ja esmaseid vereloovutajaid head tegema!

„Verekeskus on hingedekuul Rakveres suisa kahel korral, et kõik virumaalased saaksid endale sobilikul ajal võimalikult väikse ajakuluga verd loovutada. Rakvere doonorid on selline tore ja ühtehoidev arvukas kogukond, kes eriti usinalt on meie suviseid doonoritelke väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud, tõestades, et viru veri ei värise.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Viru veri ei värise.

Kui me kuu alguses Rakvere Kultuurikeskuses käisime, siis külastas meie doonoripäeva 69 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 62 doonoril ning doonorite perega liitus 2 esmadoonorit. „Meie verevarud said siis loodetust pisut väiksema täienduse, kuid loodame südamest, et seekord on rakverelaste aktiivsus suurem ning doonoritena teevad head ka ametikooli õppurid, et meie verevarud jõudsalt täieneksid,“ lisab Ülo Lomp

Doonoripäeva 69 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 62 doonoril.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga