1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Doonorid ja Sõbrad
  4. Aita päästa elusid! Sooja sügamega Läänemaa inimesed saavad doonorina teha head
Aita päästa elusid! Sooja sügamega Läänemaa inimesed saavad doonorina teha head

Aita päästa elusid! Sooja sügamega Läänemaa inimesed saavad doonorina teha head

Doonorid ja Sõbrad6Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama kolmapäeval, 19. aprillil kella 11.00-14.00 Haapsalu Kutsehariduskeskuses (Ehitajate tee 3, Uuemõisa), toimuvale doonoripäevale, et kõik abivalmid ja sooja südamega Läänemaa inimesed saaksid teha kauni pühadejärgse heateo kõigile abivajajaile.

„Meil on suur rõõm tulla kaunile Läänemaale, kus on mõnus ja ühtne doonorite kogukond, kes on alati meie doonoripäevi usinalt külastanud. Meie verevarud vajavad pärast lihavõttepühi usinalt täiendamist,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud häid tegusid tegema!“

Loodetakse tõhusat verevarude täiendemist 

Haapsalu Kutsehariduskeskuses käis verekeskus viimati mullu jõulukuul, 14. detsembril, mil verd loovutas verd 25 doonorit ning verevarud täienesid ligi 12 liitri hinnalise verega. Tuginedes eelnevate aastate kogemusele ning läänlaste suurele südamele, loodab Lomp, et seekord on head teha soovivaid inimesi nii läänlaste kui ka kutsehariduskeskuse õppurite seas rohkem ning verekeskuse verevarud saavad tõhusa täienduse.

Kes sobib doonoriks? 

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab kolme patsienti 

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab ka verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad“.

Head Uudised GoodNews