Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub Rakvere Ametikoolis toimuvale doonoripäevale
AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub Rakvere Ametikoolis toimuvale doonoripäevale

AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub Rakvere Ametikoolis toimuvale doonoripäevale

Loovuta verdPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 10. novembril kella 14-18 Rakvere Ametikoolis (Piiri 8) toimuvale doonoripäevale.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp juhib tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus kõigi veregruppide reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Rakvere Ametikoolis 5. mail ning siis külastas doonoripäeva 51 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 41 doonoril ning kokku saime enam kui 18 liitrit hinnalist verd. „Täname südamest kõiki suure südamega Rakvere inimesi, kes on alati nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke rohkearvuliselt külastanud ning meie verevarusid jõudsalt täiendanud. Oleme kindlad, et ka hingedekuul külastab meid palju Rakvere doonoreid, et anda hindamatu panus abi vajavate hingede päästmisele.“ toonitas Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga