Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub rakverelasi doonoripäevadele
AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub rakverelasi doonoripäevadele

AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub rakverelasi doonoripäevadele

Doonorid ja Sõbrad2Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab ka uuel aastal nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 5. ja 26. jaanuaril kella 10.00-14.00 Rakvere Kultuurikeskuses (Kreutzwaldi 2) toimuvatele doonoripäevadele.

„Verekeskus külastab ka jaanuaris Rakvere kahel korral, et kõik virumaalased saaksid endale sobilikul ajal võimalikult väikse ajakuluga verd loovutada. Siinsed doonorid on selline tore ja ühtehoidev arvukas kogukond, kes igal korral on nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke heatujuliselt väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud, tõestades, et viru veri ei värise.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides ühtlasi tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus 0 reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Rakvere Kultuurikeskuses olime doonoripäevaga viimati 8. detsembril ning siis külastas doonoripäeva 70 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 62 doonoril ning kogusime ligi 28 liitrit hinnalist nestet. „Täname kõiki verd loovutanud inimesi, soovime kõigile edukat ja rahulolu pakkuvat uut aastat ning loodame südamest, et seekordseid doonoripäevi väisab samuti rohkelt Virumaa doonoreid,“ toonitas Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga